SISLEY Restorative Hand Cream. Pielęgnacja dłoni.

by

Skóra dłoni często cierpi z powodu nadmiernego wysuszenia, napięcia i uczucia dyskomfortu, zatem należy pamiętać o jej ochronie przed czynnikami takimi jak zimno czy wysuszające działanie wiatru, słońca, wody i detergentów. Wzmożona dbałość o dłonie w okresie zimowym, to priorytet w mojej codziennej pielęgnacji. Moje dłonie bardzo źle znoszą niską temperaturę i szybko się buntują, dając temu wyraz mocnym zaczerwienieniem i wysuszeniem. Dobry krem jest wtedy na wagę złota. Od kilku tygodni w trosce o zadbane dłonie pomaga mi krem Restorative Hand Cream marki Sisley. 

Restorative Hand Cream to kompleksowa, intensywna formuła, która koi, regeneruje, oraz nawilża nawet najbardziej suche dłonie, a także wzmacnia paznokcie. Zapewnia natychmiastowe nawilżenie i długotrwałe uczucie komfortu.

Formuła zawiera dwa aktywne składniki nawilżające o uzupełniającym się działaniu cukrów pochodzenia roślinnego oraz biosacharydów, których zadaniem jest przyciąganie i magazynowanie cząsteczek wody. Wyciąg z kasztanowca wspomaga funkcjonowanie bariery lipidowej i wzmacnia warstwę rogową przed transepidermalną utratą wody.

Aby zapewnić skuteczność formuły nawet w warunkach ekstremalnego chłodu, marka Sisley po raz pierwszy zastosowała składnik aktywny o działaniu krioochronnym inspirowany naturalnymi reakcjami obronnymi organizmu, który został odkryty podczas naukowych ekspedycji na Antarktydę. Dzięki zawartości glikoprotein, które wykazują zdolność wydłużania żywotności komórek w niskich temperaturach, ten krioprotektant zwiększa poziom nawilżenia skóry oraz zmniejsza zaczerwienienia wywołane ujemnymi temperaturami.

Nie mogło zabraknąć w formule również olejku Shea, ikony wśród składników aktywnych o właściwościach odbudowujących, który pomaga skórze dłoni zachować gładkość, miękkość oraz uczucie komfortu. Dodatkowo ekstrakt z hakorośli łagodzi podrażnienia.

Restorative Hand Cream pomaga również wzmocnić paznokcie oraz poprawić ich wygląd. Formuła kremu zawiera prowitaminę B5 (D-Panthenol), ekstrakt z kasztanowca i olejek ze słodkich migdałów, aby nawilżać skórki oraz wzmacniać paznokcie. Dodatkowym wsparciem są witamina B6 oraz koktajl minerałów (zawierający cynk, miedź oraz magnez), aby paznokcie były mocniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia.

Restorative Hand Cream zapewnia intensywne odżywienie, stopniową regenerację i gwarancję ochrony przed zimnem. Zaskakuje lekką, odżywczą konsystencją, która delikatnie otula dłonie. Szybko się wchłania, nie pozostawiając lepkiego filmu. Świetnie nawilża i przywraca komfort nawet mocno wysuszonej skórze.