CHANEL Les Eaux de Chanel Paris-Riviera

by

Wprowadzona na rynek w zeszłym roku kolekcja LES EAUX DE CHANEL otworzyła zupełnie nowy rozdział w świecie zapachów CHANEL: świeżości i elegancji w każdej sytuacji. Wypełniona sycylijskimi i kalabryjskimi cytrusami zachęca do podróży i ucieczki od codzienności. Dzięki LES EAUX DE CHANEL możesz rozkoszować się zapachem odległych miejsc na skórze, w każdym miejscu i o każdej porze.

Zainspirowana destynacjami drogimi sercu Gabrielle Chanel, i tak do Paris-Venise, Paris-Deauville oraz Paris-Biarritz, dołącza nowa: PARIS-RIVIERA.


Kwiatowy i świetlisty zapach, który odzwierciedla radosny, słoneczny duch Francuskiej Riwiery w latach dwudziestych.

Gabrielle zaczęła bywać na Riwierze od 1920 roku. W Cannes otworzyła swój butik, wybudowała również na Lazurowym Wybrzeżu swoją wakacyjną willę La Pausa. Ten przepełniony słońcem raj był magnesem dla artystów. Nieskazitelna architektura, zapierające dech w piersiach krajobrazy, radosna atmosfera imprezowych wieczorów i ekscytujący styl życia w tym rejonie sprawiły, że Riwiera Francuska stała się nowym, niezwykle modnym miejscem dla elit. Ten pełen fantazji świat Riwiery w latach dwudziestych zainspirował twórcę perfum Oliviera Polge do skomponowania świetlistego i eleganckiego zapachu. Zauważył również niezwykłą beztroskę na zdjęciach Gabrielle Chanel w otoczeniu przyjaciół, z twarzą zwróconą ku słońcu, i wcielił ją w zapach śródziemnomorskich kwiatów skąpanych w świeżych cytrusach. Połączył jaśmin z neroli otrzymanym z kwiatów pomarańczy pozyskanych na południu Francji.

Zwiewna woń CHANEL Paris-Riviera jest natychmiast rozpoznawalna na skórze za sprawą odświeżającego welonu ze skórki pomarańczowej. Następnie pojawia się mieszanka jaśminu i neroli z całą otaczającą pełnią słonecznych promieni, a z czasem nieodparta miękkość łączy się z kwiatowym akcentem, co jest dziełem balsamu benzoesowego i drzewa sandałowego.

Już sama nazwa zapachu przywołuje obrazy wybrzeża wijącego się między Alpami a Morzem Śródziemnym. Przynosząc obietnicę słońca i lazurowego błękitu, Paris-Riviera przywołuje radość życia swoją kwiatową i słoneczną aurą. Przywodzi na myśl beztroskie, cudownie leniwe dni lata. To zapach świetlisty i elegancki, wypełniony słońcem po same brzegi flakonu. Jest wielowymiarowy, pięknie rozkwita i trzyma się blisko skóry.

* Zapach Paris-Riviera jest limitowany, dostępny w sprzedaży wyłącznie do 1 czerwca 2020.

Oprócz zapachu Paris-Riviera, w sprzedaży pojawił się limitowany zestaw trzech zeszłorocznych zapachów Les Eaux Travel Set. W zestawie znajdziesz 3 flakoniki: Paris-Deauville, Paris-Biarritz i Paris-Venise, każdy o przyjaznej podróżnym pojemności 50ml. Zapachom towarzyszy woreczek na flakon, w którym możesz wszędzie zabrać ze sobą swój ulubiony zapach.

Trzy zapachy, trzy interpretacje świeżości. Odzwierciedlają estetykę trzech destynacji, które odcisnęły głębokie piętno na życiu i stylu Gabrielle Chanel. Deauville, Venice, Biarritz: trzy miasta położone nad wodą stały się inspiracją dla trzech zapachów rozświetlonych sycylijskimi i kalabryjskimi cytrusami.

W zielonym, aromatycznym PARIS-DEAUVILLE połączono ziołowo-zielone i drzewne fasetki bazylii z musującą nutą sycylijskiej pomarańczy. Zapach dynamiczny i pełen charakteru.

Świeża, orientalna aura PARIS-VENISE zainspirowana została Wenecją – egzotycznym, urzekającym miastem, które było jednym z ulubionych miejsc Gabrielle Chanel. Zapach cienia i światła, oscylujący między świeżością a zmysłowością. Piękno kontrastu pomiędzy promienną esencją neroli a otulającym ciepłem akordu orientalnego z ambrowym odcieniem nut wanilii i bobu tonka. Zapach bardzo kobiecy.

Rześka, ożywcza kompozycja PARIS-BIARRITZ zainspirowana krystalicznym powietrzem i energią Wybrzeża Baskijskiego gdzie wibrująca i owocowa sycylijska mandarynka rozświetla promienny blask akordu konwalii majowej. Niezwykle świeży, energetyczny i orzeźwiający zapach.

* Zestaw Les Eaux Travel Set dostępny jest wyłącznie w butiku Chanel Beauty w Galerii Mokotów w Warszawie.