SISLEY SisleYouth Antipollution

by

W 2014 roku marka Sisley stworzyła SisleYouth, kosmetyk pielęgnacyjny który miał chronić kapitał młodości skóry. Powstał z myślą o zachowaniu młodzieńczego potencjału skóry u osób w wieku 25-35 lat, które prowadzą napięty tryb życia. W tym roku marka Sisley udoskonala formułę SisleYouth i intensyfikuje jego działanie antyoksydacyjne tworząc rewitalizujący, energetyzujący i intensywnie nawilżający produkt pielęgnacyjny, który kompleksowo pomaga chronić skórę przed różnymi rodzajami zanieczyszczeń.

W erze cyfrowej, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, skóra musi mierzyć się z wieloma szkodliwymi czynnikami, które są w większości niewidoczne. Zanieczyszczenie środowiska wywiera bezpośredni i zauważalny wpływ na skórę nie tylko w otoczeniu zewnętrznym, ale również w zamkniętych pomieszczeniach.

Pojawienie się nowych technologii spowodowało, że skóra została narażona na nowy rodzaj cyfrowego zanieczyszczenia: światło niebieskie. Potwierdzono naukowo, że nadmierna ekspozycja na światło niebieskie (emitowane przez smartfony, tablety i ekrany telewizorów) przyspiesza starzenie się skóry. Światło w tym kolorze przenika skórę głębiej niż szkodliwe promienie UVA, dociera do wszystkich warstw skóry i wywołuje w jej komórkach stres oksydacyjny. Światło niebieskie sprawia, że skóra szybciej się odwadnia i przedwcześnie starzeje.

Aby zapewnić kompleksowe działanie „anti-pollution” oraz skutecznie chronić skórę, walory antyoksydacyjne SisleYouth Antipollution zostały wzmocnione o nowe składniki: organiczny ekstrakt z nasion gryki – jako silny antyoksydant wzmacnia funkcję bariery ochronnej skóry i pomaga chronić skórę przed zanieczyszczeniami, a także organiczny ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego – emblematyczny składnik aktywny marki Sisley, pomaga chronić skórę przed szkodliwym wpływem wolnych rodników, wytwarzanych pod wpływem zanieczyszczenia środowiska, a w szczególności światła niebieskiego. Funkcja naskórka jest wzmocniona dzięki ekstraktowi z zielonego groszku, który działa niczym „osobisty ochroniarz”, by wzmocnić odporność skóry, a witamina E przeciwdziała wolnym rodnikom oraz wzmacnia naturalne mechanizmy obronne skóry.

SisleYouth Antipollution daje skórze odświeżającą chwilę wytchnienia i pomaga jej znów swobodnie oddychać. Ekstrakt z żeń-szenia, znany z właściwości pobudzających, odświeża i rewitalizuje cerę. Natomiast ekstrakt z kiwi odżywia skórę dzięki zawartości minerałów i witamin, przywraca jej witalność. Twarz momentalnie odzyskuje wypoczęty i pełen energii wygląd. Promienieje, jak po dobrze przespanej nocy. Cera staje się świeża i pełna blasku, a skóra emanuje odnowioną energią. Nie zapomniano również o podstawie zadbanej cery, czyli nawilżeniu. Cukier roślinny, naturalnie pozyskiwany składnik aktywny, wspomaga magazynowanie wody w warstwie rogowej naskórka oraz pomaga zachować jej optymalny poziom nawilżenia. W połączeniu z organicznym ekstraktem z nasion gryki o wysokiej zawartości cukru, pomaga nawilżać skórę. Formułę dopełnia masło shea bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe o właściwościach odżywczych i ochronnych.

SisleYouth Antipollution ma lekką konsystencję fluidu o matowym, aksamitnym wykończeniu. Momentalnie się wchłania. Przez cały dzień, już po pierwszej aplikacji, pomaga utrzymać intensywnie nawilżoną skórę i przywraca jej sprężystość oraz energię. Cera staje się bardziej świetlista i promienna.

SisleYouth Antipollution chroni potencjał młodej skóry zabezpieczając ją przed wpływem zanieczyszczeń w zamkniętych pomieszczeniach oraz zanieczyszczeń na zewnątrz. Pomaga chronić ją przed szkodliwym działaniem zanieczyszczeń cyfrowych, które są emitowane przez urządzenia nowej technologii. Jest idealnym towarzyszem życia, które toczy się w zawrotnym tempie. Jego ultra-energetyzujące działanie pomaga skórze zachować młody wygląd przez cały dzień.