NeoNail Cover Base Protein. Nowości w serii witaminowej.

by

Wybór odpowiedniej bazy to pierwszy krok w kierunku udanego manicure hybrydowego. To ona stanowi podstawę każdej stylizacji i przesądza o tym za co każda z nas tak bardzo ceni sobie hybrydy, czyli trwałość. Dodatkowo jeśli znajdziesz tę o idealnej dla siebie formule, w parze z idealnym pędzelkiem, to nie tylko sukces masz murowany, ale i masę przyjemności po drodze.

Moją ukochaną od lat jest baza NeoNail Base Extra >>. Uwielbiam ją właśnie za formułę i pędzelek, które składają się razem na wyjątkową łatwość obsługi i precyzję podczas aplikacji. Testuję od czasu do czasu różne nowości, ale i tak zawsze wracam do Base Extra. Myślałam, że podobnie będzie tym razem, ale okazało się że trafiłam na prawdziwą perełkę.

Mowa o nowej bazie w szeregach marki NeoNail, która wbogaciła niedawno serię witaminową. Zwie się Cover Base Protein, jej formuła wypełniona jest proteinami jedwabiu, a jakby tego było mało, występuje w 3 naturalnych odcieniach. Do wyboru masz:

Nude Rose – bardzo subtelny róż

Natural Nude – jasny nudziak

Cream Beige – beż z domieszką brzoskwini

Cover Base Protein ma średnio-gęstą, stabilną konsystencję, która pozwala na nadbudowę i przedłużenie paznokcia aż do 7 mm. Samopoziomująca się formuła idealnie formuje krzywą C. Baza równomiernie aplikuje się na płytkę, nie zalewa skórek i pozwala na spokojną i komfortową pracę. Do tego krótki, wyprofilowany pędzelek zapewnia wygodną i precyzyjną aplikację.

Jeśli jesteś fanką delikatnego, eleganckiego efektu możesz użyć bazy solo i cieszyć się bardzo naturalnym manicure. Baza świetnie się sprawdzi też w roli podkładu do stylizacji french czy babyboomer. Możesz również użyć jej w tradycyjny sposób i nałożyć na nią lakiery hybrydowy w wybranym kolorze – w tym przypadku baza podkreśli jego odcień.

Poniżej znajdziesz Step by Step do aplikacji Cover Base Protein solo oraz dodatkowy krok, który musisz wykonać w przypadku aplikacji kolorowego lakieru hybrydowego:

1. Delikatnie zmatowić paznokieć polerką, usunąć powstały pył, następnie przemyć Cleanerem.

2. Na przygotowaną płytkę paznokcia nałożyć Primer (polecam Primer Vitamins >>), a następnie zaaplikować cienką warstwę Cover Base Protein i utwardzić w lampie.

3. Nałożyć drugą, nieco grubszą warstwę na paznokieć oraz na szablon (jeśli decydujesz się na przedłużenie). Całość utwardzić w lampie. Dla uzyskania właściwej budowy paznokcia czynność należy powtórzyć.

4. Jeśli istnieje taka konieczność, po utwardzeniu paznokcie należy wyrównać pilnikiem, usunąć powstały pył, następnie przemyć Cleanerem.

5. Zaaplikuj warstwę lakieru hybrydowego w wybranym kolorze, następnie utwardź w lampie. Dla uzyskania głębi koloru czynność należy powtórzyć – dodatkowy krok w przypadku aplikacji kolorowego lakieru hybrydowego.

6. Na zakończenie aplikujemy cienką warstwę Topu, ponownie utwardzamy. Po utwardzeniu przemywamy (lub nie) Cleanerem warstwę lepką (w zależności od użytego Topu).

Moją przygodę z bazą Cover Base Protein postanowiłam zacząć od odcienia Nude Rose. Po kilku ostatnich typowo letnich, energetycznych kolorach na paznokciach, miałam chęć na coś delikatniejszego. Zakładałam, że użyję bazę standardowo, wzmocnię płytkę paznokcia i stworzę krzywą C, następnie nałożę kolor. Jednak po aplikacji 2 warstw bazy efekt tak bardzo mi się spodobał, że postanowiłam nie dokładać koloru. Chciałam jedynie mocniej podkreślić biel końcówki paznokcia, więc  zrobiłam bardzo delikatne ombre. Na samą końcówkę nałożyłam lakier w odcieniu Milky French i delikatnie połączyłam go z kolejną (trzecią, bardzo cienką) warstwą bazy. Następnie nałożyłam warstwę Topu i minutę później mogłam cieszyć się pięknym manicure.