Hair Rituel by Sisley Protective Hair Fluid

by

W zeszłym roku Sisley wprowadził nową markę Hair Rituel by Sisley, wykorzystując swoją ekspertyzę w dziedzinie fitokosmetologii w produktach do pielęgnacji skóry głowy i włókien włosów. Zbudowana z ośmiu podstawowych produktów, które tworzą kompletny i zmysłowy rytuał pielęgnacyjny przeznaczony zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. W tym roku rodzina produktów Hair Rituel by Sisley powiększa się o Protective Hair Fluid. To kompleksowa tarcza ochronna zabezpieczająca włókna włosów przed szkodliwym działaniem słońca, wody morskiej lub tej w basenie oraz pozwalającą zachować im miękkość, kolor i połysk.

Powietrze nasycone solą morską i włosy muśnięte promieniami słońca.. Niezależnie od tego, czy zażywamy kąpieli słonecznej, morskiej, czy w basenie, długie letnie dni mogą być prawdziwym sprawdzaniem dla wytrzymałości naszych włosów. W połączeniu z chlorem, solą morską i promieniami UV, które mogą negatywnie wpłynąć na ich połysk, kolor i strukturę, włosy stają się szorstkie, suche i łamliwe. Podobnie jak skóra, włosy również zasługują na szczególną ochronę, zarówno zimą jak i latem.

Hair Rituel Protective Hair Fluid ma za zadanie sprostać temu, co osłabia włosy i pozwolić im zachować blask. Robi to działając na trzech poziomach:


1. Ochrona przed szkodliwym działaniem słońca latem i zimą

Włosy, podczas długiej ekspozycji na promienie UV, stają się cieńsze i przesuszone. Ten stan może się nasilać w przypadku włosów farbowanych. Aby chronić ich kolor, formuła Protective Hair Fluid zawiera ekstrakt z nasion słonecznika o dodatkowych właściwościach antyoksydacyjnych oraz ekstrakt z liści karczocha, który chroni zasoby lipidów i białek we włóknach włosów. Działające jednocześnie dwa filtry słoneczne optymalnie chronią włosy przed promieniami UVA i UVB.


2. Regeneracja włókna włosów

Promienie słoneczne, w połączeniu z solą morską lub chlorem, otwierają łuski włosów, które stają się przez to osłabione, suche co zwiększa prawdopodobieństwo ich łamliwości. Protective Hair Fluid zawiera kompleks restrukturyzujący: analog ceramidu i proteiny bawełny, wypełniający uszkodzenia. Składniki te odbudowują strukturę białkową i lipidową włosa, przywracając spójność łusek.


3. Ochrona przed szkodliwym działaniem wody morskiej i wody w basenie oraz działanie wzmacniające

Latem nasze włosy mają częstszy kontakt z wodą. Kiedy odparowuje na słońcu, pozostają wilgotne, przez co przesuszają się i stają się porowate. Tymczasem woda w basenie powoduje ich łamliwość bez względu na porę roku. Odżywczy i chroniący przez przesuszeniem włosów Protective Hair Fluid zawiera cztery odżywcze oleje roślinne (macadamia, shea, kameliowy oraz z orzechów laskowych), które zmniejszają przepuszczalność włókien, poprzez tworzenie otulającego filmu.

Protective Hair Fluid Salt – Chlorine – Sun otula włosy ochronnym filmem, który chroni je przed szkodliwym działaniem słońca, wody morskiej i wody w basenie. Zabezpiecza kolor włosów naturalnych, farbowanych, rozjaśnianych lub z pasemkami, a przy regularnym stosowaniu dodatkowo je wzmacnia. Jest odpowiedni do pielęgnacji każdego rodzaju włosów.

Hair Rituel Protective Hair Fluid aplikuj przed ekspozycją na słońce oraz przed pływaniem, również w basenie, przez cały rok. Lekką i jedwabistą formułę rozprowadzaj na wszystkie partie włosów w szczególności na ich środkowe odcinki i końce. Świeże, cytrusowe i drzewne nuty werbeny, cytryna i kwiaty brzoskwini pozostawiają na włosach delikatny zapach, a Ty możesz bezkarnie zażywać kąpieli wszelakich.