SISLEY Hydra-Global Serum

by

Każdego dnia na naszą skórę oddziałują szkodliwe czynniki, które osłabiają i zakłócają naturalne mechanizmy nawilżania skóry. W konsekwencji pojawiają się drobne linie wynikające z odwodnienia, skóra jest napięta, traci sprężystość, elastyczność i blask. Optymalne nawilżenie to kluczowy warunek zachowania jej młodego wyglądu. Dobre serum nawilżające, to najlepsze na co może liczyć spragniona skóra. Szczególnie jeśli mowa o Przeciwstarzeniowym Aktywatorze Nawilżania, który właśnie niedawno pojawił się w ofercie Sisley.

Do tej pory nad przywróceniem równowagi wodnej skórze czuwał krem Hydra-Global. Teraz dołączyło do niego Hydra-Global Serum, które jeszcze bardziej zwiększa nawilżenie i skutecznie gasi pragnienie skóry poprzez odbudowę jej naturalnych mechanizmów obronnych. Uczy skórę absorbcji wody i optymalizacji jej krążenia w różnych warstwach, aby zatrzymać jej jak najwięcej.

 

Hydra-Global Serum opiera swoje działanie na 3 głównych kierunkach, które reaktywują nawilżanie na wszystkich poziomach:


1) Transport wody w głąb skóry, w celu optymalnej regeneracji rezerw wodnych

Kwas hialuronowy, jako naturalny składnik występujący we wszystkich warstwach skóry, zapewnia skórze głębokie rezerwy wody. Z czasem jednak jego poziom stopniowo się obniża, w rezultacie skóra staje się sucha, traci swoją gęstość i elastyczność. Innowacja marki Sisley polega na zmniejszeniu deficytu kwasu hialuronowego, poprzez wyselekcjonowanie dwóch nowych, działających komplementarnie składników aktywnych: ekstraktu z agawy błękitnej, który wspomaga syntezę kwasu hialuronowego w skórze właściwej i uzupełnia warstwę wodną skóry, a także ekstraktu z drzewka świętojańskiego, który aktywuje syntezę i odnowę kwasu hialuronowego w naskórku oraz zwiększa rezerwy wody w skórze. 

Serum uczy na nowo skórę, jak samodzielnie produkować swój własny kwas hialuronowy, aby zapewnić sobie nawilżanie. Dzięki temu skóra jest ponownie naturalnie nawilżona od wewnątrz.

Dodatkowo ekstrakt z cedru japońskiego, wspomaga tworzenie aminokwasów i jako efektywny składnik w absorbowaniu nawilżenia, gromadzi wodę na powierzchni skóry i odbudowuje jej elastyczność.


2) Cyrkulacja wody, która zapewnia intensywne i zrównoważone nawilżenie

Przenikanie wody przez naskórek odbywa się dzięki akwaporynom. Białka akwaporyny-3, znajdujące się w błonie komórkowej keratynocytów, tworzą kanały transportujące wodę i glicerol, który jest naturalnie występującym składnikiem nawilżającym w skórze. Niestety wraz z wiekiem cyrkulacja wody ulega ograniczeniu.

Wyciąg z dzikiego bratka, główny składnik aktywny pielęgnacji Hydra-Global, działa tu w analogiczny sposób, stymulując syntezę akwaporyn-3 i wspomagając cyrkulację wody wewnątrz skóry. Poprzez pobudzanie protein transportujących wodę, sprawia, że skóra jest dokładnie nawilżona.3) Magazynowanie wody w głębi skóry poprzez wzmacnianie jej nieprzepuszczalnej bariery

Samo zwiększenie ilości wody w skórze nie jest wystarczające do utrzymania optymalnego poziomu nawilżenia. Istotne jest ograniczenie jej odparowywania z naskórka. W naskórku rolę tę pełnią połączenia międzykomórkowe, które łącząc ze sobą komórki, ograniczają utratę wody i zapewniają jej niemal całkowitą wodoszczelność. Skóra odwodniona natomiast charakteryzuje się nieszczelnymi połączeniami międzykomórkowymi, co skutkuje jej odwodnieniem.

Ekstrakt z drzewka świętojańskiego zapobiega rozszczelnieniu tych połączeń, a tym samym zmniejsza utratę wody. Współdziała z nim ochronny ekstrakt z szarotki alpejskiej, który wzmacnia szczelność warstwy rogowej.

Skóra zachowuje idealny poziom nawilżenia dzięki uzupełnionym rezerwom wody i redukcji odparowywania wody z naskórka.


Skóra, której brakuje wody, szybciej się starzeje. Nawilżanie to pierwszy krok przeciwdziałania jej starzeniu. Niezależnie od typu skóry i wieku, powinnaś dbać o intensywne jej nawilżenie, zarówno od środka, jak i od zewnątrz. Tylko wtedy możesz być pewna, że będzie dobrze przygotowana do walki z oznakami czasu i dłużej zachowa młody wygląd.

Formułę Hydra-Global Serum opracowano z myślą o tym, aby jej konsystencja była lekka i delikatna. Dokładnie taka jest. Lekko żelowa, idealnie rozprowadza się na skórze, doskonale z nią łączy i daje jej cudowne ukojenie. Wchłania się ekspresowo, pozostawiając po sobie uczucie nawilżenia i idący za nim ogromny komfort. Mam wielką słabość do takich produktów. Nic nie jest w stanie bardziej poprawić mi nastroju jak przyjemna dla wszystkich zmysłów konsystencja, którą moja skóra wręcz spija, biorąc dla siebie to co najlepsze. Jest niewyobrażalnie odświeżająca i komfortowa. Idealnie zdaje egzamin wiosną / latem. Daje niesamowitą ulgę i koi rozgrzaną słońcem skórę.

Hydra-Global Serum skutecznie gasi pragnienie skóry, aby zapewniać jej nieustanne, intensywne i długotrwałe nawilżanie. W rezultacie skóra staje się bardziej elastyczna, miękka i sprężysta. Cera wygląda promiennie, a zmarszczki są zredukowane.