HYBRYDlove: Jaką bazę wybrać?

by

Kolorowe lakiery, to one najbardziej przyciągają uwagę gdy mowa o manicure, ale cała zabawa z hybrydami tak naprawdę zaczyna się od wyboru odpowiedniej bazy. To ona stanowi podstawę każdej stylizacji i wybór tej odpowiedniej przesądza o tym za co każda z nas tak bardzo sobie ceni hybrydy, czyli trwałość.

Moja przygoda z hybrydami rozpoczęła się trochę nieco ponad 1.5 roku temu. Poznałam w tym czasie oferty 3 marek – Semilac, Indigo oraz NeoNail – i to właśnie ta ostatnia zawróciła mi w głowie najmocniej i z nią połączyła mnie najsilniejsza więź. To tutaj znalazłam nie tylko idealne formuły lakierów, ale również idealną bazę.

 

Pracowałam do tej pory na kilku bazach:

√ zwykła oraz budująca z Semilac – obie były zbyt rzadkie i niewygodne w obsłudze

√ proteinowa z Indigo – zdecydowanie lepsza od Semilac, bardziej gęsta, ale w trakcie używania gęstniała coraz bardziej i mniej więcej od połowy opakowania zaczęła sprawiać kłopoty podczas aplikacji

√ zwykła Hard Base z NeoNail – była w porządku, ale uparłam się że chcę bazę budującą by wzmocnić naturalną płytkę, więc szukałam dalej..

wtedy natrafiłam na:

√ budująca baza Base Extra >> z NeoNail – najlepsza i najcudowniejsza na świecie

Pół roku zajęło mi znalezienie ideału. Teraz nie wyobrażam sobie manicure hybrydowego bez udziału NeoNail Base Extra. Od roku pracuję wyłącznie na niej i pasuje mi w niej absolutnie wszystko:


KONSYSTENCJA

Idealnie wyważona. Ani zbyt gęsta, ani zbyt rzadka. Nie ciągnie się po płytce paznokcia, jednocześnie nie rozlewa się na boki. Pozwala na spokojną i dokładną aplikację na pięciu paznokciach jednocześnie, bez potrzeby utwardzania każdego paznokcia osobno. Świetnie się poziomuje i pozwala na łatwe wymodelowanie płytki z zachowaniem ‘krzywej C’.


PĘDZELEK

Nie bez znaczenia jest też pędzelek jaki marka NeoNail dodała do Base Extra. Płaski i krótki, dzięki czemu bardzo stabilny. Idealnie współpracuje z formułą i daje gwarancję ogromnej precyzji. Doskonale prowadzi się po płytce, pozwala dojechać blisko skórek, bez obawy o ich zalanie.


TRWAŁOŚĆ

Paznokcie zbudowane Base Extra są świetnie wzmocnione i usztywnione. Nie wyginają się ani nie łamią. Manicure jest nie do zdarcia. Baza pozwala również nadbudować i przedłużyć paznokieć do 7 mm. Dzięki zwartej konsystencji i precyzyjnemu pędzelkowi jest to banalnie proste.

Hard Base vs. Base Extra

Od kilku tygodni w ofercie NeoNail dostępna jest również Base Extra Cover >>. Dokładnie ta sama formuła i identyczny pędzelek jak w tradycyjnej Base Extra, ale kryjące wykończenie. Jej beżowo-różowy odcień zapewnia nienaganną stylizację paznokci, dzięki zamaskowaniu niedoskonałości płytki. Pozwala na szybkie i efektowne zdobienia French Manicure czy Baby Boomer. Nie ma potrzeby aplikowania różowego czy cielistego lakieru, wystarczy nałożyć biały odcień na końcówkę paznokcia. Ponadto Base Extra Cover daje lepszy efekt przy jasnych pastelowych kolorach, zwiększając ich krycie.

Base Extra Cover vs. Base Extra

Base Extra Cover

Obie bazy, Base Extra i Base Extra Cover dostępne są w pojemności 5 ml, ponadto tradycyjna Base Extra >> występuje w dużym 14 ml opakowaniu. Ja jestem w trakcie trzeciego dużego opakowania i kolejną buteleczkę mam w zapasie. Nie zamieniłabym tej bazy na żadną inną. Z wszystkich, które przetestowałam do tej pory, jest najłatwiejsza w obsłudze, najbardziej precyzyjna i najbardziej trwała. IDEAŁ!