CHANEL Coco Mademoiselle Intense

by

Pojawiła się w 2001 roku i ustanowiła początek nowej ery w świecie zapachów. W tym roku otwiera nowy rozdział w swojej historii i pozostając wierna orientalnym korzeniom zyskuje wersję Intense. Na tę premierę czekały wszystkie fanki Chanel, szczególnie te którym zapach Coco Mademoiselle utkwił głęboko w sercu. Chyba wszystkie zadawałyśmy sobie pytanie jaka będzie wersja Intense? Na ile podobna do klasyka i co ją będzie wyróżniać? Czy ustali nowe zasady i będzie nową formą uwodzenia? Od kilku tygodni na półkach perfumerii pręży się dumnie Coco Mademoiselle Intense. Wreszcie!

Klasyczna Coco Mademoiselle to dwuwarstwowa kompozycja, rewolucyjna i nietuzinkowa, w której świeżość cytrusów idealnie łączy się ze zmysłową i wyrafinowaną paczulą. Stworzona dla wolnych, silnych i zbuntowanych kobiet z zamiłowaniem do elegancji.

Coco Mademoiselle Intense to ogromny ukłon w stronę fanek klasyka i wspólne korzenie są widoczne od samego początku. Orientalno-drzewna kompozycja z cytrusowymi i kwiatowymi akordami, która została podkreślona ogromną ilością paczuli. Skomponowana do kobiet wesołych, pełnych pasji i namiętności, które zawsze chcą więcej.


Determinacja i charakter Coco,

Figlarność i nieodparty urok Mademoiselle.


 

Otwarcie zapachu to sycylijska pomarańcza i kalabryjska bergamotka, a także owocowy akcent który wyróżnia Coco Mademoiselle. Kilka minut później rozbrzmiewa indonezyjska paczula i wije się wokół nut serca – róży i jaśminu. Aby stworzyć jeszcze bardziej magnetyczny i trwały zapach, perfumiarz Olivier Polge nie tylko zwiększył ilość liści paczuli, ale również połączył ją z ambrą, bobem Tonka i absolutem wanilii z Madagaskaru.


Nuty głowy : sycylijska pomarańcza, kalabryjska bergamotka, cytryna

Nuty serca : róża, jaśmin, nuty owocowe

Nuty bazy : paczula, fasola tonka, madagaskarska wanilia, labdanum, białe piżmo


Podobnie jak Coco Mademoiselle, wersja Intense oscyluje pomiędzy frywolnością i mocnym charakterem, między świeżością skórki cytrusowej a zmysłowością zapewnianą przez nuty drzewne, ale nadano jej nowy wymiar. Zwiększono do granic możliwości ilość paczuli, by ukazać na skórze jej pełną moc, ale w taki sposób by nie zakłócić cytrusowej świeżości.

To zapach elegancki i szlachetny. Zabieg nadania głębi konturom paczuli sprawił, że Coco Mademoiselle Intense zyskała bardziej orientalny charakter i stała się jeszcze bardziej zmysłowa i uzależniająca.