Folie Chrome Flakes Effect od NeoNail

by

Świetnym dodatkiem, którym szybko i łatwo przyozdobisz swoje paznokcie są pyłki. W ostatnim wpisie pokazałam Ci przepiękne Volcano Effect od NeoNail >>, które skradły moje serce już przy pierwszym spotkaniu. Inną opcją na urozmaicenie manicure są folie. NeoNail proponuje nam 3 kolory – klasyczne i ponadczasowe srebro i złoto oraz miedź.

Te metaliczne folie zwą się Chrome Flakes Effect i mają postać niezwykle błyszczących, cienkich płatków. Z ich udziałem stworzysz na swoich paznokciach mieniący się, wielowymiarowy efekt. Odcienie srebra (Chrome Flakes Effect 01), złota (Chrome Flakes Effect 02) i miedzi (Chrome Flakes Effect 03) wyczarują wyjątkowe stylizacje, które idealnie sprawdzą się w okresie karnawału. Będą też pięknym, błyszczącym dopełnieniem wieczorowego czy ślubnego looku.

Folie możesz aplikować na dowolny kolor hybrydy, jednak moim zdaniem najbardziej spektakularne efekty uzyskasz na czarnym lakierze hybrydowym albo przezroczystej bazie.

Wykorzystując dwie metody aplikacji (przez wcieranie w całą powierzchnię płytki lub nakładanie na wybrane miejsca) możesz stworzyć wiele wystrzałowych stylizacji. To od Ciebie zależy czy chcesz uzyskać subtelny czy mocno kryjący efekt.

Ja w swoim manicure postawiłam na srebro. Paznokcie przygotowałam tak jak zwykle. Najpierw wzmocniłam je i lekko nadbudowałam moją ukochaną Base Extra >>. Na mały palec, wskazujący oraz kciuk nałożyłam piękny odcień fioletu Heather Kiss >>, a na środkowy zgaszony róż Lavender Morning >>. Oba kolory pochodzą z kolekcji NeoNail Boho >>.

Na palec serdeczny nałożyłam jedną warstwę bazy, którą utwardziłam w lampie. Następnie nałożyłam drugą warstwę i na mokrą bazę małym dłutkiem nałożyłam folie. Zaaplikowałam je dość gęsto, ale pozostawiłam między nimi luki, by zachować lekko półprzezroczysty efekt. Gdy uzyskałam satysfakcjonujący mnie rezultat utwardziłam całość w lampie. Na wierzch nałożyłam Hard Top >>, znów do lampy i po wyjęciu przetarłam paznokieć cleanerem. Gotowe.

Aplikacja folii jest bajecznie prosta. Możesz użyć mały pędzelek, drewniany patyczek czy dłutko. Jeśli folie za mało do któregoś z nich przywierają i masz problem z przeniesieniem ich na paznokieć, wystarczy delikatnie umoczyć końcówkę w bazie.

Folie Chrome Flakes Effect idealnie przylegają do płytki paznokcia i pokryte Topem zachowują trwałość przez kilka tygodni. Z łatwością pokryjesz nimi wybrane miejsce albo całą powierzchnię paznokcia, uzyskując bogato zdobiony manicure. Pięknie się mienią, wyglądają oryginalnie i efektownie.