CLINIQUE Pop Lip Shadow cushion matte lip powder

by

Pomadki do ust, to nie tylko mnogość kolorów i wykończeń, ale również różne formy i postaci. Najnowsza propozycja od Clinique – matowy puder do ust Pop Lip Shadow cushion matte lip powder – to zarówno nowe wcielenie matowego wykończenia, ale i całkiem nowa formuła.

Po inspiracje Clinique sięgnął na pokazy mody, gdzie jednym z makijażowych trików jest aplikacja prasowanego pudru na szminkę. Wszystko po to, by stworzyć niepowtarzalne, przypominające aksamit, matowe wykończenie. Inspirowany tym trendem puder do ust to więc solidny zastrzyk matowego, aksamitnego koloru oraz ciekawej tekstury.

W opakowaniu znajduje się osobno aplikator i osobno puder. Przed pierwszym użyciem należy je ze sobą połączyć. Następnie przekręć aplikator i nałóż puder bezpośrednio na usta. Jeśli są mocno wysuszone i nie chcesz zrobić im większej krzywdy, dla zapewnienia sobie maksimum komfortu, możesz nałożyć puder na balsam do ust. 

Puder ma formułę ‘powder to cream’. Jest fajnie kremowy, lekko wilgotny i nie sprawia problemów podczas aplikacji. Gładko się rozprowadza i idealnie wtapia w usta. Aplikator zakończony gąbeczką umożliwia regulację intensywności barwy. Rozprowadź go na skórze, jeśli marzysz o delikatniejszym zaakcentowaniu ust. Jeśli wolisz intensywną, wyrazistą stylizację, nałóż kolejne warstwy. Ja delikatnie wklepuję pigment w usta, a kontur poprawiam i wyrównuję pędzelkiem.  

Niepowtarzalna tekstura zapewnia nieskazitelnie aksamitne wykończenie. Pomadki nie przesuszają ani nie obciążają ust i na pewno nie zrobisz sobie nimi skorupy. Są bardzo trwałe. Kolor wnika w wargi i możesz się nim cieszyć przez kilka kolejnych godzin.

Do wyboru masz 8 odcieni. Wśród nich moja trójka : nudziakowy mix brązu i fioletu 01 Dune Pop, zgaszona czerwień 03 Crimson Pop oraz intensywna fuksja 06 Fuchsia Pop.

Z pomadką w takiej postaci spotykam się po raz drugi. Porównanie mam do Dior Rouge Gradient Lip Shadow Duo >> i tutaj zdecydowanie lepiej wypada propozycja Clinique. Te pomadki są przede wszystkim bardziej kremowe i mają lepszy poślizg na ustach. Łatwiej się aplikują i zdecydowanie przyjemniej noszą.

01 Dune Pop

03 Crimson Pop

06 Fuchsia Pop