Żel czy kredka? SISLEY Phyto-Sourcils Fix vs. Phyto-Sourcils Design.

by

O podkreślaniu brwi mogłabym mówić godzinami. Absolutnie niezbędny etap makijażu, który nadaje oczom charakter, a twarzy bardziej harmonijne proporcje. Naturalne, o wyraźnej strukturze. Każda z nas, Ty pewnie również, masz swoją definicję ‘zrobionych’ brwi, takich które pasują do Twojej twarzy i w których czujesz się najlepiej. Masz też pewnie swoje ulubione produkty do osiągnięcia tego efektu, ale jeśli szukasz czegoś innego, albo lubisz mieć wybór, na pewno zainteresuje Cię ta dwójka.

Marka Sisley do swojej oferty wprowadziła 2 nowe produkty do układania i korygowania kształtu brwi oraz podkreślenia spojrzenia. Mascara do brwi Phyto-Sourcils Fix oraz techniczna kredka 3 w 1 Phyto-Sourcils Design.

Mascara do brwi Phyto-Sourcils Fix to idealny produkt dla początkujących. Bardzo łatwy w obsłudze i zapewnia naturalny, dość delikatny efekt. Jest doskonały dla kobiet które dopiero zaczęły zagłębiać się w tajniki makijażu albo właśnie odkryły że mają brwi i małymi kroczkami chcą znaleźć na nie swój sposób.

Phyto-Sourcils Fix podkreśla brwi i nadaje im strukturę jednym prostym gestem. Wystarczy, że rozczeszesz brwi jednym ruchem ku górze, aby określić ich kształt, następnie uczesz je w kierunku w którym rosną, zwracając szczególną uwagę na te partie, które mogą wymagać ułożenia i zagęszczenia. Mała, modelująca szczoteczka zapewnia łatwą i precyzyjną aplikację od początku aż po zakończenie brwi. Zabarwiony żel delikatnie je koloryzuje, dzięki czemu uzyskujesz zagęszczone, naturalnie wyglądające brwi i bardziej intensywne spojrzenie. Jednym muśnięciem lekko podkreślisz brwi, a kilkoma stworzysz bardziej intensywny, lecz nadal naturalny kształt i efekt makijażu.

Lekka formuła nie tylko subtelnie koloryzuje brwi, ale również delikatnie usztywnia włoski. Tak, by brwi pozostały nieskazitelne przez cały dzień. To zasługa polimerów, które tworzą na nich cienką elastyczną powłokę, która przylega do skóry i otula włoski, zapewniając uczucie komfortu i długotrwały efekt makijażu. Ponadto formuła wzbogacona jest aktywnymi składnikami pielęgnacyjnymi : zmiękczający ekstrakt oraz prowitamina B5 sprawiają, że z każdym dniem brwi są bardziej wzmocnione i elastyczne.

Phyto-Sourcils Fix zapewnia starannie ułożone, elastyczne i naturalnie wyglądające brwi. Świetnie zda egzamin, gdy nie masz jeszcze wielkiej wprawy w podkreślaniu brwi, a nie chcesz ich pozostawiać samych sobie. Momentalnie je modeluje, więc możesz się też do niego uśmiechnąć jeśli bardzo się spieszysz i nie masz czasu na bardziej precyzyjne malunki.

Żelu możesz używać samodzielnie albo po umalowaniu brwi kredką. Do wyboru masz 3 odcienie : bezbarwny, do brwi w każdym odcieniu 0 Transparent,  jasnobrązowy dla blondynek i jasnych szatynek 1 Light Medium oraz ciemnobrązowy do włosów brązowych i ciemnych 2 Medium Dark.

Jeśli masz już wprawę w podkreślaniu brwi, dobrze wiesz czego chcesz i lubisz bardziej wyrazisty efekt, możesz sięgnąć po Phyto-Sourcils Design. Specjalnie zaprojektowana kredka 3-w-1 pozwoli Ci uzyskać profesjonalny efekt makijażu w trzech krokach. Najpierw za pomocą szczoteczki modelującej rozczesz brwi ku górze, następnie trójkątnym wierzchołkiem kredki narysuj na nowo, wymodeluj i wypełnij brwi, a na sam koniec, aby rozświetlić oczy i jeszcze mocniej podkreślić kształt brwi, dodaj akcent światła za pomocą rozświetlacza, umiejscawiając go pod łukiem brwiowym.

Kredka Phyto-Sourcils Design zapewnia kolor, pielęgnację i precyzję. Mini szczoteczka, trójkątnie wyprofilowany wierzchołek kredki i rozświetlacz, to niewątpliwe jej atrybuty. Możesz wypełniać te partie brwi, gdzie włoski są rzadkie i tworzą się prześwity, możesz też pogrubić zbyt cienkie, narysować swoją linię i na nowo określić ich kształt. Efektem będzie doskonała, nieskazitelna linia, wymodelowana struktura, na nowo określony kształt brwi i rozświetlone spojrzenie.

Konsystencja kredki jest miękka i pudrowa, dzięki czemu uzyskasz staranną linię o suchym, matowym wykończeniu. Chyba pierwszy raz spotkałam się z taką formułą. Zwykle kredki są bardziej ‘kredkowe’ i ‘woskowe’. Tutaj ewidentnie czuć delikatny puder.

Kredka, podobnie jak żel i każdy inny produkt marki Sisley, ma również pielęgnacyjną formułę. Zawiera ona ochronny, zmiękczający wosk z Akacji i odżywczy olejek kameliowy, które pielęgnują brwi. Z każdą aplikacją brwi stają się coraz bardziej miękkie i sprężyste. Ponadto powłokotwórczy wosk karnauba powleka brwi, aby nadawać im kształt precyzyjnej linii.

Do wyboru masz 3 odcienie: popielaty blond dla blondynek 1 Capuccino, ciepły brąz dla osób o jasno- lub ciemnobrązowych włosach 2 Chatain oraz  bardzo ciemny brąz dla osób mających ciemne włosy 3 Brun. Dodatkowo każda kredka zawiera uniwersalny rozświetlacz, w postaci pianki zawierającej perłowo-beżowy puder.

W zależności od tego jaki efekt na swoich brwiach lubisz najbardziej, możesz wybrać sobie najbliższego Twemu sercu sprzymierzeńca. Żel Phyto-Sourcils Fix delikatnie podkreśli brwi i sprawi że będą ułożone i lekko pogrubione, a ich linia stanie się bardziej staranna. Z kolei kredka Phyto-Sourcils Design nada brwiom nowy kształt i zdecydowanie bardziej wyrazisty wygląd. Oba produkty mogą byś stosowane osobno, ale świetnie się również uzupełniają.