SMASHBOX Cover Shot Eye Palette. Smoky.

by

Tak jak obiecałam. Każda z palet Cover Shot Eye Palette marki Smashbox miała swoje 5 minut : Softlight >>, Matte >> i Metallic >>. Na sam koniec zostawiłam przysłowiową wisienkę na torcie. Smoky, choć nigdy największą fanką tradycyjnego smoczka nie byłam, to właśnie ta paleta okazała się być najlepsza, najbardziej podbiła moje serce i w efekcie mam do niej największą słabość.

Jeśli jeszcze nie wiesz czym są Cover Shot Eye Palette, to spieszę z informacją, że to kolekcja 6 palet cieni do powiek, którymi Smashbox kilka miesięcy temu postanowił skraść serca wszystkich kobiet. Tak też się chyba stało, bo palety wypełnione są silnymi pigmentami i kolorami w niemalże wszystkich odcieniach tęczy. Dają wiele możliwości na stworzenie takiego makijażu o jakim tylko sobie zamarzysz. Dzienny i delikatny, mocny i wieczorowy, matowy, metaliczny czy błystkowy. Absolutnie każdy!

W skład każdej z palet wchodzi 8 cieni – 6 ‘kolorowych’ i 2 bazowe, które z uwagi na większą częstotliwość użytkowania zyskały większą powierzchnię. Są to odcienie uniwersalne i w miarę neutralne, dzięki czemu możesz nałożyć je na całą powiekę jaka baza albo wykorzystać do połączenia i rozblendowania pozostałych kolorów.

Paleta Smoky to mieszanka matowego i błyszczącego wykończenia z bardzo wyrazistym pigmentem, w średnich i ciemnych odcieniach. Znajdziesz w niej wszystko, czego potrzebujesz do stworzenia niepowtarzalnego efektu smoky eye.

Odcienie bazowe, to średni nudziakowy brąz i jasny żółtek. Mat i satyna, idealnie więc wywiązują się ze swojego zadania. Później kolejno masz przepiękną śliwkę, średni złoty brąz, średnią metaliczną szarość, cudowną szmaragdową zieleń, czerń z dodatkiem szarości oraz intensywną czerń z malutkimi multikolorowymi drobinkami.

Co takiego w sobie ma, że polubiłam ją najmocniej i uplasowała się na pierwszym miejscu spośród wszystkich moich Cover Shot Eye Palette? Poza oczywistym już na wstępie idealnie dobranym pode mnie zestawieniem kolorów (szmaragd i śliwka wymiatają!), nie bez znaczenia jest też konsystencja cieni, która zapewnia perfekcyjną aplikację, jest naładowana pigmentami po same brzegi i pozwala na łatwe rozcieranie i mieszanie kolorów. Już niewielka ilość cienia daje pełne krycie, intensywny efekt i moc koloru.

Wszystkie cienie idealnie się ze sobą łączą i przenikają. Absolutnie żaden nie sprawia kłopotu i nawet mniej wprawiona w makijażu ręka powinna sobie z nimi poradzić. Nie są tutaj potrzebne żadne specjalne umiejętności.

Paleta Smoky zdecydowanie wygrywa batalię na najlepszą Cover Shot Eye Palette. Nie ma sobie równych! ❤️