Jo Malone London Oud & Bergamot Home Candle

by

Natknęłam się jakiś czas temu na artykuł mówiący o tym, że rynek świec luksusowych jest jednym z najszybciej rozwijających się segmentów w ostatnich latach. Nie sposób się nie zgodzić. Zapachowa świeca to już coś więcej jak tylko świeca o ładnym zapachu. To dizajnerski dodatek, stanowiący nieodłączny element mniej lub bardziej dizajnerskiego wnętrza. Dekoracyjny element wystroju, który daje nastrojowe światło, stwarza niepowtarzalny nastrój i klimat i pachnie jak najpiękniejsze perfumy.

Jedną z marek znaną ze swoich luksusowych świec jest brytyjska marka Jo Malone London >>. W jej ofercie znajdziesz małe świece ‚travel candles’ (60 g) oraz tradycyjne ‘home candles’ (200 g). Dla prawdziwych koneserów są również ‘luxury candles’ (600 g i 1 kg), choć tutaj wybór zapachów jest mocno ograniczony.

Nigdy nie byłam fanką gadżetów i dodatków do domu. Lubiłam wędrować po sklepach oferujących taki asortyment, ale zwykle i tak wychodziłam z pustymi rękoma. Mam bardzo praktyczne podejście do życia i jakoś nie umiałam znaleźć w nim miejsca na takie bibelotki. Dla luksusowych świec straciłam jednak głowę. Nie tylko obłędnie pachną, ale wyglądają przepięknie! Stanowią fantastyczny dodatek i element ozdobny toaletki. Tak po prostu.

Moja pierwsza świeca z Jo Malone to wersja w czarnym słoiczku (wosk również jest czarny). Zakładam, że bliźniaczo do zapachów (Colognes vs Colognes Intense), jest świecą intensywniejszą w porównaniu z białymi. Już samo opakowanie wygląda tak stylowo i luksusowo, że nie sposób się nie zachwycić.

Oud & Bergamot to zapach bogaty i gęsty. Idealne połączenie aromatu cennego drzewa agarowego, którego tajemniczy, smolisty charakter wywodzi się z tradycji zapachowych Środkowego Wschodu wraz ze świeżością i czystością bergamotki. Chwilami nieco męski. Ciepły i otulający. Diabelnie przy tym uwodzicielski i zmysłowy.

Świeca pachnie dość intensywnie, ale nie przydusza ani nie działa migrogennie. Kilka minut po zapaleniu wypełnia zapachem cały pokój i wydostaje się na korytarz. Zdecydowanie poprawia nastrój i koi zmysły. Idealna na jesienne wieczory..

Jeśli gorący news ostatniego sezonu o dostępności Jo Malone London w Polsce jeszcze do Ciebie nie dotarł, to wiedz że ten pachnący świat znajdziesz w perfumeriach Douglas w warszawskiej Arkadii i Galerii Krakowskiej oraz na douglas.pl