HYBRYDlove : niebieskości i pyłek NeoNail Glittery Effect

by

Uwielbiam mniejsze lub większe szaleństwo na paznokciach. Od kiedy regularnie noszę hybrydy ani razu nie miałam wszystkich paznokci w jednym kolorze. Raz miałam 2 i czegoś mi jednak brakowało.. Poza tym jednym razem, zawsze są to co najmniej 3 kolory lub choćby różne odcienie tego samego koloru. Bardzo lubię dobierać je w pary i łączyć. Mam absolutną wolność w tym temacie i nigdy się nie ograniczam.

Czasem gdy mam ochotę na jeszcze większą odrobinę ‘wariactwa’ próbuję paznokcie dodatkowo przyozdobić. Nie jestem mistrzem w malowaniu precyzyjnych obrazków i nawet się ich nie podejmuję. Wybieram szybkie i proste metody, coś co wiem że musi się udać. Tu z pomocą przychodzą mi pyłki! To chyba jeden z prostszych sposobów by zapewnić paznokciom oryginalny wygląd i dodać im niezapomnianego blasku.

Kocham je za to, że wymagają minimalnego właściwie nakładu pracy, a efekt na paznokciach jest bardzo efektowny i ozdobny. Do tego w zależności od metody aplikacji i koloru pod spodem za każdym razem mogą wyglądać inaczej.

Dziś pokażę Ci różowo-fioletowo-zielony pyłek Glittery Effect No 2 marki NeoNail. Jest dużo grubszy nawet od klasycznego brokatu, co sprawia że drobinki jeszcze lepiej wyłapują światło i bajecznie się mienią. Świetnie sprawdzi się zarówno jako dodatek do zdobień, jak i nałożony na całą płytkę, a dobrze zabezpieczony topem utrzymuje się na paznokciach w idealnym stanie aż do następnego malowania.

Pyłek możesz aplikować na dowolny odcień lakieru hybrydowego. Na każdym będzie wyglądał inaczej. U mnie możesz podejrzeć 2 metody aplikacji, na dwa różne kolory. Ten sam pyłek, dwa zupełnie inne oblicza.

Od czego zacząć? Pierwsze kroki wykonujesz dokładnie takie same jak przy tradycyjnym malowaniu. Opracowujesz kształt paznokcia, matowisz bloczkiem polerskim, odtłuszczasz, nakładasz bazę (utwardzasz), a następnie kolor, najlepiej dwie warstwy (każdą oczywiście utwardzasz), na który chcesz nałożyć pyłek. I tutaj, w zależności od tego jaki efekt chcesz uzyskać, postępujesz inaczej.

1. Na utwardzony kolor nakładasz Dry Top (zwróć uwagę by to był dry top / no wipe, taki który nie ma lepkiej warstwy dyspresyjnej) i mokry / NIEutwardzony osypujesz pyłkiem. Gdy cały paznokieć masz dokładnie i z każdej strony pokryty pyłkiem, utwardzasz go w lampie. Następnie delikatnym pędzlem omiatasz paznokieć by usunąć resztki luźnego pyłku. Gotowe.

⇒ Przez to, że pyłku nie pokrywasz żadną warstwą, paznokieć pozostaje przez cały czas lekko szorstki. Oczywiście po 1-2 dniach się do tego przyzwyczaisz, ale z początku możesz czuć się dziwnie.

* Tę metodę możesz zobaczyć na palcu wskazującym i środkowym mojej lewej dłoni, gdzie pyłek nałożyłam na biały lakier.

2. Na utwardzony kolor nakładasz Top (w tym przypadku potrzebujesz top, który pozostawia po sobie lepką warstwę dyspresyjną) i utwardzasz go w lampie. Utwardzony top, mokry, NIEodtłuszczony osypujesz pyłkiem, który następnie palcem albo pacynką wcierasz w całego paznokcia. Następnie delikatnym pędzlem zmiatasz nadmiar luźnego pyłku. Na to nakładasz kolejną warstwę topu, pamiętając o dokładnym zabezpieczeniu wszystkich krawędzi. Utwardzasz całość w lampie i gotowe.

* Tę metodę zastosowałam na palcu wskazującym mojej prawej dłoni, gdzie pyłek nałożyłam na niebieski kolor Water Iris.

Na pozostałych paznokciach możesz zobaczyć odcienie Blue Hiacynth (palec środkowy u prawej dłoni i serdeczny u lewej) oraz Blue Cream Jelly (palec serdeczny u prawej dłoni). Pozostałe palce to przepiękny Water Iris. Wszędzie 2 warstwy.