SMASHBOX Cover Shot Eye Palette. Metallic.

by

Po nieco rozczarowującej Softlight >> i absolutnym jej przeciwieństwie Matte >>, przyszła pora na kolejną odsłonę Cover Shot Eye Palette marki Smashbox. Metallic, pełna błyszczących, metalicznych odcieni, które dzięki perłowemu wykończeniu sprawiają wrażenie płynnego metalu. Z tą paletą rozświetlisz swoje spojrzenie w kilka chwil.

Każda paleta Cover Shot Eye Palette to doskonale dobrane 6 ‘kolorowych’ odcieni i 2 odcienie bazowe. Odcienie bazowe, których używasz najczęściej i które na ogół kończą się najszybciej są większe i mają większą powierzchnię użytkową. Możesz wykorzystać je jako baza i posłużą Ci do rozblendowania ciemniejszych kolorów.

W przypadku Metallic to jasny złoty beż i brzoskwinia. Później masz kolejno jasne żółte złotko, miedź, brąz, średni brudny róż, szary brąz ‘taupe’ i ciemną szarość ze srebrnymi drobinkami.

Cienie mają dobrą pigmentację, ale mają też tendencję do osypywania. Pamiętaj by strząsnąć z pędzelka nadmiar produktu, zanim przyłożysz go do powieki. Nie zaszkodzi również gdy będziesz mieć pod ręką większy puchaty pędzel, by zmieść spod oczu to co się jednak lekko osypie. By do minimum ograniczyć osypywanie, nakładaj cienie dociskając pędzelek do powieki. U mnie taka metoda zawsze sprawdza się najlepiej.

Paletą Metallic stworzysz subtelny makijaż na co dzień, ale wystarczy że dołożysz więcej szarości czy ciemnego brązu i uzyskasz mocniejszy, wieczorowy look. Zestawienie kolorystyczne dość uniwersalne, szybko się do Ciebie dopasuje. Ładnie ociepli spojrzenie i delikatnie je rozświetli.

Znajdziesz ją oczywiście w perfumeriach Sephora i na sephora.pl