CLINIQUE nawilżające koncentraty. Dla Niej i dla Niego.

by

Moja letnia pielęgnacja, to poza filtrami, przede wszystkim produkty silnie nawilżające. Wyjątkowo mocno cenię sobie w tym czasie lekkie i komfortowe formuły. Delikatne, nieobciążające skóry i intensywnie nawilżające. Jedną z linii spełniających te warunki jest kultowa Moisture Surge od Clinique. Używałam jej kremo-żele jeszcze w czasach studiów i uwielbiałam za lekką, bardzo komfortową konsystencję, ekspresowe wchłanianie i wysoki poziom nawilżenia.

W zeszłym roku marka ulepszyła formuły i znacznie udoskonaliła nawilżające właściwości, a w tym roku do oferty dodała absolutnie nowy produkt, a nawet dwa, dla Niej i dla Niego.

Dla Niej Moisture Surge™ Hydrating Supercharged Concentrate, który natychmiast zwiększa rezerwy nawilżenia skóry, utrzymując się przez 24 godziny na poziomie 65%. Stworzony z wykorzystaniem Technologii Liquid-Sphere™ o podwójnym działaniu, zawiera wodę pomagającą zwalczyć problem suchej skóry i zapobiega szkodliwemu wpływowi środowiska, które mogą prowadzić do przedwczesnego starzenia.

Witaminy E i C natychmiast uwalniają silne przeciwutleniacze, chroniące skórę przed szkodami oksydacyjnymi i zwalczające wolne rodniki, a związane polimery przyciągające nawilżenie pochłaniają wodę i pomagają zwiększyć zdolność skóry do zatrzymania nawilżenia.

To intensywne nawilżenie ukryte jest w uzależniającej, ultralekkiej formule żelu na bazie wody. Genialna i fantastyczna, cudownie kojąca podrażnioną i rozgrzaną słońcem skórę. Zamknij na chwilę oczy i wyobraź sobie aplikację takiego delikatnego żelu, który zamienia się w wodę i natychmiast chłodzi skórę. Bajka! Sprawia, że skóra jest jędrniejsza, gładsza i bardziej sprężysta. Świetnie nawilżona, wygląda świeżo, zdrowo i bardziej promiennie.

W tej chwili w linii Moisture Surge do wyboru masz aż 3 formuły. Lekki i odświeżający żel-krem Moisture Surge™ Extended Thirst Relief >>, bogatszy i łagodzący krem-żel Moisture Surge™ Intense Skin Fortifying Hydrator >>, a może bohater dzisiejszego wpisu – ultralekki, ujędrniający, nawilżający żel na bazie wody Moisture Surge™ Hydrating Supercharged Concentrate. Wybierz ten, który najbardziej odpowiada Tobie i Twojej skórze.

A co z facetami? Ich skóra również potrzebuje nawilżenia i jest bardziej spragniona jak się wydaje. Dla Nich marka Clinique ma Clinique for Men™ Maximum Hydrator Activated Water-Gel Concentrate. Źródło potężnej dawki superskoncentrowanej wilgoci, które przyciąga i wiąże cząsteczki wilgoci na powierzchni skóry dla zachowania optymalnego poziomu nawilżenia i wzmocnienia naturalnej bariery ochronnej skóry.

Zawiera działającą na dwóch polach technologię Liquid Sphere™ oraz Moisture Holding Matrix Polymer Technology. Kapsułki witaminy E i C pękają tuż po nałożeniu formuły uwalniając obdarzone silnym działaniem przeciwutleniacze, które chronią skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi utlenianiem oraz neutralizują działanie wolnych rodników, a przyciągające wilgoć polimery zatrzymują w obrębie skóry cząsteczki wody zwiększając jej zdolność do zatrzymywania wilgoci.

Lekka, przełomowa formuła przekształca się w kontakcie ze skórą z żelu w płyn, uwalniając orzeźwiającą dawkę beztłuszczowego nawilżenia, które skóra błyskawicznie wchłania. Komfortowa, nieklejąca, odświeżająca. Taka, którą każdy facet zaakceptuje i polubi bez mrugnięcia okiem. Szybko się rozprowadza i wchłania. Świetnie również koi podrażnioną skórę po goleniu.

Wspaniały duet dla Niej i dla Niego. Idealny na lato i długo wyczekiwany, gorący urlop. Moja parka poleciała ze mną i moim mężem w czerwcu do Portugalii. Fantastycznie się spisała. Ekspresowo nawilżała i koiła skórę po kąpielach słonecznych. Jak widzisz na załączonych obrazkach, mój mąż nie mógł się powstrzymać i zużył sporą część swojej niebieskiej tuby jeszcze przed urlopem. Na ogół dość oporny jeśli chodzi o stosowanie takich specyfików, ze stosowania koncentratu czerpał jednak ogromną frajdę.

A ja? Jak wiesz, bo ciągle o tym wspominam, kocham takie lekkie, komfortowe, żelowe formuły o wysokiej mocy nawilżenia. Oczywistym więc było, że zawartość mojej różowej tuby sprawi mi i mojej skórze wielką przyjemność. Tak też się stało!