NARS Smooth & Protect Primer SPF 50. Baza i filtr w jednym.

by

Zastrzyk energii, gładkość czy wyrównany koloryt? Na czym najbardziej Ci zależy? Co wybierasz dla swojej skóry? Marka NARS wprowadziła niedawno do sprzedaży nowe bazy pod makijaż. Trzy innowacyjne formuły, które idealnie przygotują skórę każdego typu do aplikacji makijażu, tworząc perfekcyjną bazę dla trwałego i świeżego efektu. Moja zwie się Smooth & Protect Primer i jak możesz się domyślić jest bazą wygładzającą. Bazą wyjątkową i inną od wszystkich, bo ma również wysoki filtr i zapewnia silną ochronę przeciwsłoneczną.

Baza wygładzająca i chroniąca skórę. 2 w 1, tak można ją w skrócie określić. Wygładzający kompleks niweluje niedoskonałości, a SPF 50 zapewnia ochronę przeciwsłoneczną, nie pozostawiając śladów na skórze. Są też antyoksydanty, które przeciwdziałają negatywnemu wpływowi szkodliwych czynników środowiska. Możesz nosić ją solo i potraktować jak tradycyjny filtr z małym bonusem w postaci wygładzenia skóry lub nakładać pod makijaż jak bazę, z bonusem w postaci wysokiego filtra.

Smooth & Protect Primer ma gładką, kremową konsystencję, którą bez kłopotu równomiernie rozprowadzisz na twarzy. Nie jest tłusty, jak to się zdarza często filtrom, formule zdecydowanie bliżej do typowo silikonowej bazy.

Redukuje widoczność porów, zmarszczek i drobnych linii, pozostawiając efekt cudownie wygładzonej skóry. Tworzy na niej gładkie matowe wykończenie. Ponadto przedłuża trwałość i świeżość makijażu.

Pierwszy podobny produkt jaki przeszedł mi przez myśl, to Porefessional od Benefit. Myślę, że mogłyby być kuzynkami. W założeniu ‘bazowym’ dają podobny efekt, z tą różnicą że Porefessional jest bardziej gęsty i śliski, a Smooth & Protect Primer lżejszy i delikatniejszy. Porefessional naładowany silikonami po sam brzeg tubki, dla mnie nie do przejścia, nie odpowiada mi jego formuła i choć efekt końcowy nawet mi się podoba, to nie jestem w stanie znieść tej ‚sztucznej’ warstewki jaką pozostawia na skórze. Smooth & Protect Primer jest mniej silikonowy i dużo bardziej komfortowy i już tym u mnie wygrywa na starcie. Nie bez znaczenia jest też obecność wysokiego filtra, który dodatkowo zapewnia ochronę przeciwsłoneczną i czyni go idealnym towarzyszem wakacyjnych wojaży.

Szukaj jej w perfumeriach Sephora i na sephora.pl