SISLEY Sisleya Essential Skin Care Lotion

by

Wielokrotnie już podkreślałam, że jestem wielką fanką rozbudowanej, wieloetapowej pielęgnacji. Sera, koncentraty, lotiony, kremy i emulsje, produkty które są jednym z uzupełniających się kroków mających na celu wydłużenie młodości mojej skóry. Wierzę, że taka skumulowana i skoncentrowana dawka dobroci przynosi nie tylko doraźne korzyści, ale jest przede wszystkim inwestycją w jej przyszłość.

Technika ‘layeringu’, podniesiona przez stosujące ją od wieków Azjatki do rangi sztuki, stała się inspiracją dla Działu Badawczego Sisley by zaproponować metodę stopniowego nawilżania, umożliwiającą skórze optymalne zdolności do przyswajania codziennej pielęgnacji. Aby w większym jeszcze stopniu rozszerzyć aktywność w zakresie przeciwdziałania starzeniu się skóry, Sisley uzupełnił swoją kultową gamę SISLEŸA >> o Essential Skin Care Lotion.

Sisleÿa Lotion stanowi doskonałą podstawę i pierwszy krok w skutecznej codziennej pielęgnacji. Dzięki swoim właściwościom nawilżającym, odżywczym i odmładzającym, stopniowo dostarcza komórkom skóry składniki pielęgnacyjne przygotowując ją na przyjęcie kolejnych. Przywraca skórze optymalną zdolność przyswajania, a więc lepszego wykorzystania kolejnych preparatów pielęgnacyjnych. Skóra jest gotowa skorzystać z dobroczynnego działania każdego z nich.

Wśród kluczowych składników zapewniających skórze maksymalną zdolność przyswajania można wyróżnić ekstrakt prawoślazu, ekstrakt Padina pavonica, roztwór biosacharydów o rozłożonym w czasie stopniowym działaniu nawilżającym oraz glicerynę pochodzenia roślinnego i d-pantenol, działające łagodząco, nawilżająco i kojąco;  fitoskwalan dostarczający dojrzałej skórze niezbędnych lipidów, a także ekstrakt z miłorzębu japońskiego tonizujący skórę, by stała się bardziej podatna na działanie kolejnych  preparatów pielęgnacyjnych. Taki koktajl aktywnych składników natychmiast dostarcza skórze substancji zdolnych do wiązania wody. Ponadto, stanowi źródło lipidów strukturalnie zbliżonych do jej własnych, tworząc ochronny film utrzymujący wilgotne środowisko na powierzchni skóry.

Essential Skin Care Lotion Sisleÿa zapewnia skórze pierwszą falę aktywnych składników odmładzających, by pomóc jej już na pierwszym etapie pielęgnacji walczyć z widocznymi oznakami starzenia. Użyto w nim substancji, które dowiodły swojej skuteczności w gamie Sisleÿa, sztandarowych składników odmładzających : ekstraktu z alg morskichekstraktu z miechunki, o intensywnym działaniu przeciwrodnikowym, ekstraktu z wierzby białej – antyoksydantu, który hamuje proces kolagenazy i elastazy, a także ekstraktu z miłorzębu japońskiego. Działanie stymulujące, zagęszczające i przeciwutleniające wymienionych składników sprawia że już od pierwszego użycia, cera jest wyraźnie gładsza, jędrniejsza i bardziej promienna! Oznaki wieku stopniowo się zacierają.

Aromatyzowany naturalnie wodą kwiatową nawilżającej róży majowej i tonizującego kwiatu pomarańczy, Sisleÿa Essential Skin Care Lotion jest lekki i odświeżający. Ma rzadką, delikatnie mleczną konsystencję, której na pokrycie całej twarzy i szyi potrzebujesz właściwie odrobinkę (mniej jak jedną pompkę). Łatwo się rozprowadza i szybko wchłania, nie przedłużając nadmiernie zabiegów pielęgnacyjnych. Nawet jeśli mocno się śpieszysz, nie odczujesz obecności tego dodatkowego kroku. Zajmie Ci dosłownie kilka sekund.

Essential Skin Care Lotion pozostawia po sobie odświeżającą, nawilżającą mgiełkę. O tłustej, ciężkiej, lepiącej warstwie możesz zapomnieć. Nic z tych rzeczy! Lotion zapewnia skórze poczucie komfortu. Zaraz po nałożeniu skóra jest cudownie wygładzona, miękka i przyjemnie odświeżona. Błyskawicznie nawilżona i wypełniona. W trakcie regularnego stosowania staje się jędrniejsza i poprawia się jej napięcie. Odzyskuje blask i może w pełni wykorzystać pozostałe elementy codziennej pielęgnacji.

Wyraźnie odmienny od zwykłego toniku, to prawdziwy preparat inicjujący stworzony by przygotować skórę do przyjęcia intensywnej dawki aktywnych składników uruchamiających działanie opóźniające proces starzenia. Rozpocznij od niego swój codzienny rytuał pielęgnacyjny. Następnie nałóż serum i krem. Wszystkie produkty, stosowane kolejno, warstwa po warstwie, dopełnią swoje działanie tworząc prawdziwą tarczę chroniącą skórę przed pojawianiem się oznak starzenia.