NARS Charlotte Gainsbourg Collection

by

Naturalna piękność, taka filozofia przyświecała marce NARS w tworzeniu najnowszej kolekcji makijażowej w kolaboracji z brytyjsko-francuską aktorką i piosenkarką Charlotte Gainsbourg. Nieco wbrew obecnym Instagramowym trendom, gdzie mocny kontur stanowi absolutną podstawę makijażu, a kolor aż krzyczy nie tylko z ust, ale również z powiek i policzków. W tej kolekcji chodzi o autentyczność i podkreślenie naturalnego piękna. Zdecydowanie mniej znaczy więcej.

Gdy myślę o lekkim i naturalnym makijażu wyobrażam sobie przede wszystkim delikatnie zaznaczone usta. Jakież więc było moje zdziwienie, gdy ujrzałam Lip Tint w odcieniu Double Decker. To ostatni produkt jaki mogłabym połączyć z naturalnym wyglądem. Lip Tinty z reguły mają mocną pigmentację i intensywne kolory. Barwią usta mocno i na długo. Kolor w opakowaniu też nie pozostawiał złudzeń. Wibrująca truskawkowa czerwień, sama przyznasz że nie kojarzy się z lekkością i naturalnością..

Dałam się zwieść. Double Decker okazał się być delikatną półprzezroczystą czerwienią, która przepięknie podkreśla naturalny odcień ust i w zależności od ilości warstw na które się pokusisz, osiągniesz różne efekty. Jedna warstwa da Ci delikatne zabarwienie i bardzo subtelne zaznaczenie warg. Ładnie podkręca ich naturalny odcień i daje cudownie gładki, lustrzany połysk. Jeśli wolisz mocniejszy i bardziej wyrazisty look, nałóż jedną czy dwie kolejne warstwy. Intensywność możesz swobodnie modulować.

Lip Tint ma żelową konsystencję, która równomiernie pokrywa usta i otula je lekką formułą. Nie wżera się w usta, jak to tinty mają w zwyczaju. Dobrze się nosi i daje pełen komfort.

Delikatne, błyszczące usta możesz podkreślić nieco wyraźniejszą kreską na oku. Jedną z propozycji jaka znalazła się w kolekcji jest Kohliner w odcieniu Nuit D’Encre. Dość niejednoznaczny, w pierwszej chwili wydaje się być czarny, ale ma w sobie wyraźny dodatek niebieskości. Szczególnie mocno widać to w zestawieniu z pomalowanymi na czarno rzęsami. Wtedy czerni nie ma w nim nic a nic.

Kohliner jest miękki i jego aplikacja nie zajmuje więcej jak kilkanaście sekund. Gładko sunie po powiece i daje pełne krycie już po jednej warstwie. Wystarczy jeden ruch dłonią. Jest bardzo trwały, trzyma się na skórze przez cały dzień. Świetnie spisuje się również na linii wodnej.

Makijaż marki NARS znajdziesz w perfumeriach Sephora i na sephora.pl. Kolekcji Charlotte Gainsbourg nie ma co prawda jeszcze na stronie, ale zakładam że to tylko kwestia czasu.