CHANEL Blue Serum

by

Już od ponad 20 lat CHANEL towarzyszy kobietom w każdym wymiarze ich życia, tworząc powiązania między otoczeniem, stylem życia i urodą. Taka koncepcja otworzyła naukowcom CHANEL nowy rozdział w badaniach nad procesami starzenia się skóry. Wszystko po to byśmy pozostając wiernym samym sobie, mogły zachować młodość jak najdłużej.

Inspiracji poszukano w miejscach, gdzie ludzie żyją najdłużej. Znaleziono wspólny mianownik – styl życia oparty o 4 główne zasady – zdrowa, zbilansowana dieta, regularna aktywność fizyczna, umiejętność radzenia sobie ze stresem oraz zaangażowanie w życie społeczne.

Nicoya w Kostaryce, włoska Sardynia, grecka wyspa Ikaria i japońska Okinawa, cztery wyjątkowe miejsca, gdzie ludzie żyją najdłużej, a jakość ich życia jest najwyższa. Nazwano je niebieskimi strefami. Czerpiąc ze stylu życia mieszkających tam stulatków stworzono kompleksowy produkt do pielęgnacji skóry w każdym wieku – Blue Serum.

Niebieskie strefy okazały się ogromnym źródłem inspiracji. Bogate w roślinność o nadzwyczajnej mocy i skuteczności. Zidentyfikowano te, które mogą mieć największy wpływ na skórę. Zbadano również możliwość i stopień wzajemnego ich uzupełniania się.

Kompozycję doskonałą dała kombinacja 3 składników :

• Zielona kawa z Kostaryki : uprawiana na wysokości 700 metrów nad poziomem morza, pomiędzy morzem i lądem. Jeden z najsilniejszych antyoksydantów.

• Oliwki z Sardynii : bogate w silne przeciwutleniacze. Źródło niezbędnych kwasów tłuszczowych i Omega 3, 6 i 9.

• Lentyszek z Grecji : źródło kwasu oleanolowego, znanego ze swoich  regeneracyjnych właściwości.

Kombinacja tych trzech aktywnych składników, obdarzonych właściwościami rewitalizującymi i antyoksydacyjnymi, wraz z najlepszymi technologiami, ma realny wpływ na wydłużenie czasu życia komórek i przedłużenie młodości skóry. Zwiększa się produkcja energii, przyspiesza metabolizm komórkowy, komórki są stymulowane do lepszego radzenia sobie ze stresem, a ich wymiana jest przyspieszona, dzięki czemu lepiej reaguje na zewnętrzne bodźce.

Wszystkie te dobroci umieszczono w charakterystycznym dla Chanel biało-czarnym opakowaniu z pompką i nadano im postać perłowego żelu. Wchłania się natychmiast, w kilka sekund, pozostawiając po sobie uczucie fantastycznego odświeżenia. Jako posiadaczka skóry mieszanej, skłonnej do przetłuszczania w strefie T, bardzo sobie cenię takie konsystencje, lekkie, nie pozostawiające po sobie dokuczliwej warstewki. Mogę wtedy sobie pozwolić na krem o bogatszej formule, bez ryzyka o obciążenie skóry. Z kolei latem doskonale współgrają z lekkimi kremami i dają największy z możliwych komfort.

W miarę używania Blue Serum powierzchnia skóry staje się wygładzona, a koloryt lekko wyrównany. Robi się delikatniejsza i bardziej miła w dotyku. Wygląda młodziej i zdrowiej. Zaraz po aplikacji jest bardziej napięta, a z czasem staje się lepiej ujędrniona. Nie brakuje jej też nawilżenia. Ponadto Blue Serum jest świetną bazą pod makijaż. Ogranicza świecenie się skóry do minimum i wydłuża trwałość podkładu.

Blue Serum to kosmetyk uniwersalny, odpowiedni dla wszystkich typów skóry. Jest pierwszym krokiem w codziennej pielęgnacji. Prosta formuła oparta o to co najlepsze i najbardziej skuteczne dla zachowania pięknej, młodej skóry. Jeśli połączysz je ze zdrowym stylem życia, zrównoważoną dietą opartą na składnikach najwyższej jakości i nauczysz się brać życie takim jakim jest, bez niepotrzebnych nerwów i stresu, zapewnisz swojej skórze długowieczność..