FILORGA Scrub and Mask. Maska dotleniająco-złuszczająca.

by

Marka FILORGA Laboratories tworzy jedne z lepszych produktów przeciw starzeniu się skóry, o czym świadczy fakt że używane są przez wiodących lekarzy medycyny estetycznej, dermatologów i chirurgów plastycznych. Maska do twarzy, o której dziś chcę Ci opowiedzieć to pionierski produkt o innowacyjnej konsystencji, który skrywa w sobie moc dwóch, idealnie uzupełniających się produktów. Scrub and Mask działa bowiem dwuetapowo – jak peeling złuszczający oraz maska przeciwstarzeniowa dotleniająca skórę.

Linia, w skład której wchodzi Scrub and Mask zawiera składniki aktywne stosowane w produktach do wypełniania zmarszczek. Sekret tkwi w skoncentrowanych formułach zawierających między innymi czysty kwas hialuronowy.

Scrub and Mask łączy dwie techniki złuszczania zwiększając ogólne odmłodzenie skóry. Złuszczanie mechaniczne przy użyciu złuszczających mikrocząsteczek perlitu, które usuwają martwe komórki skóry bez jej uszkadzania, a ich właściwości chłonne dają efekt matujący. Z  kolei złuszczanie enzymatyczne przy użyciu proteazy pobudza naturalny proces złuszczania się skóry, uwalniając tym samym naskórek z martwych komórek, które zaburzają jego równowagę. Następnie preparat wpływa na system transportu tlenu, który pomaga spragnionej powietrza skórze zacząć znów oddychać i dostarcza jej nowej energii.

Zgodnie z zaleceniami producenta, grubszą warstwę maski rozprowadzam na suchej skórze, omijając okolice oczu. Przez około minutę delikatnie wmasowuję okrężnymi ruchami. To czas złuszczania i oczyszczania. Następnie pozostawiam preparat na skórze i obserwuję jak krem złuszczający zmienia się w wypełnioną powietrzem piankę. To etap, który ma pobudzić oddychanie komórkowe. Tworzą się bąbelki, których obecność oznacza że tlen z pianki wnika w skórę i natychmiast zwiększa poziom jej dotlenienia. Bąbelki ‘pękają’, syczą i dają uczucie delikatnego łaskotania. Znikają po około 10 minutach i wtedy pozostałości maski zmywam letnią wodą.

Maska pozostawia po sobie uczucie głęboko oczyszczonej skóry. Pory są świetnie oczyszczone i zmniejszone. Koloryt wyrównany i zaczerwienienia zredukowane. Skóra jest odnowiona i genialnie wygładzona, a dzięki dotlenieniu odzyskuje swój naturalny blask. Ma świeży, bardziej promienny wygląd i jest delikatna w dotyku.

Co dopiero zachwycałam się magnetyczną maską Magnetight Age-Defier dr. brandt >>, a tutaj kolejna, równie wielka innowacja. Działanie Scrub and Mask to istne czary mary, a uzyskane efekty są zachwycające. Takie cuda znajdziesz w perfumerii Sephora.