TOM FORD nowy podkład Waterproof Foundation / Concealer

by

Nic tak mnie nie cieszy jak premiera produktu z mojej ulubionej kategorii. Szczęście me nie zna granic gdy dodatkowo jest to produkt mojej ukochanej marki. Możesz więc sobie wyobrazić moją radość, ekscytację, błysk w oku i uśmiech na twarzy, gdy dowiedziałam się, że Tom Ford wprowadza do oferty nowy podkład! Już z nazwy, zresztą jakakolwiek by ona nie była, mi pasował. Waterproof Foundation / Concealer, w założeniu wodoodporna, hybrydowa formuła idąca w kierunku matowego wykończenia. Liczyłam i miałam nadzieję, że się nie zawiodę i moja skóra pokocha go równie mocno jak Traceless Perfecting Foundation >>.

TOM FORD Waterproof Foundation / Concealer

Zanim stałam się szczęśliwą posiadaczką osobistej tubki, miałam o nim pewne wyobrażenia. Staram się na ogół tego nie robić, ale że właściwy odcień musiałam dobrać sobie wirtualnie, przeczytałam przy okazji kilka opinii. Wszyscy wspominali przede wszystkim o ekstremalnym niemalże kryciu. Resztę sobie dopowiedziałam.. Za mocnym kryciem idzie zwykle gęsta, ciężka, toporna formuła i uzyskanie naturalnego efektu wymaga nieco większego zaangażowania niż w przypadku tych lżejszych. Nie był to dla mnie wielki problem, liczy się przecież efekt końcowy, a i sam fakt uczucia jakim darzę Tomasza nie był tutaj bez znaczenia, ale nastawiałam się na małą batalię.

TOM FORD Waterproof Foundation / Concealer

Moje wyobrażenia po przeczytaniu opinii kontra moja własna rzeczywistość okazały się być na szczęście zgoła inne. Podkład ma delikatną, płynną konsystencję, która rozprowadza się i wtapia w skórę w mgnieniu oka. Jest zaskakująco lekki. Ładnie wyrównuje koloryt, maskuje niedoskonałości i neutralizuje zaczerwienienia. Krycie określiłabym na poziomie dobrym, nieco mniejszym jak zakładałam. Nie uznaję tego za wadę, raczej delikatne rozminięcie się z wyobrażeniami.

Waterproof Foundation / Concealer daje wykończenie będące czymś pomiędzy matem i satyną. Delikatnie przypruszony pudrem wygląda nieskazitelnie przez większą część dnia. Spokojnie wytrwa dzień w pracy, a i zakupy w drodze do domu zdążysz zrobić. Jeśli zmyjesz go po powrocie, to błysku nie uświadczysz. Jeśli tego nie zrobisz od razu, może delikatnie zacząć się błyszczeć w strefie T pod sam wieczór.

TOM FORD Waterproof Foundation / Concealer

Odcień, który dobrałam sobie w ciemno okazał się całkiem dobrym strzałem. Zdecydowałam się na 5.5 Bisque, który jest średnim żółtawym beżem. Na zdjęciu możesz również obejrzeć sporo jaśniejszy 2.0 Buff.

TOM FORD Waterproof Foundation / Concealer swatches

Waterproof Foundation / Concealer to nie jest podkład w typie kamuflujących wszystko co napotka na swojej drodze tapet. Zaskoczyła mnie jego lekkość i delikatność, jednocześnie bardzo przyzwoite krycie i efekt optycznego wygładzenia cery. Bardzo podoba mi się jak prezentuje się na skórze. Zakryte jest to co chcę by było zakryte, ale nadal jest świeżo i naturalnie. To zdecydowanie wielkie #love

Tom Ford Waterproof Foundation / Concealer makeup

Markę Tom Ford Beauty znajdziesz w perfumerii Douglas Arkadia w Warszawie oraz na douglas.pl