MARC JACOBS Enamored Hi-Shine Lip Lacquer

by

Na fali matowych pomadek, które królują ostatnio w perfumeriach, ja niezmiennie zachwycam się intensywnym blaskiem. Lustrzanym, gładkim jak tafla, nadającym ustom objętości i soczystości. Mam już swoich ulubieńców w tej kategorii, pokazywałam Ci niedawno mój niezbędnik >>. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by poznawać i zachwycać się innymi. Dziś kolej na Enamored Hi-Shine Lip Lacquer Marca Jacobs’a.

Zacznę od przedstawienia Ci moich kolorów, bo myślę że one odgrywają tutaj dużą rolę i mają spory wpływ na moją końcową satysfakcję. Najdelikatniejszy z całej trójki 314 Moon Glow to jasny kremowy nudziak. 326 Pink Flamingo z kolei, to delikatny różowy żelek. Oba są półprzezroczyste i czegokolwiek nie zrobisz, i tak spod spodu będą widoczne Twoje usta. Największe krycie ma 330 Hey You, żelkowa czerwień z odrobiną różu. Już jedna warstwa wystarczy by uzyskać intensywniejszy kolor, ale efekt nie jest nadmiernie krzykliwy i nawet ja, fanka delikatesów na ustach, jestem go w stanie zaakceptować.

Formuła dobrze przylega do ust i leciutko się klei. Nie wpływa to jednak w mojej ocenie na finalny odbiór, bo taki na ogół urok błyszczyków i albo Ci to odpowiada albo nie. Ja sama mocniejszego klejenia nie lubię. W Enamored mi nie przeszkadza, bo jest na tyle delikatny, że nie jest w stanie przesłonić innych zalet.

Błyszczyki mają delikatnie mentolowy posmak i i chwilę po nałożeniu dają uczucie lekkiego mrowienia. Robią przy tym czary mary, w rezultacie zwiększając objętość ust. Przypominają mi Lip Maximizer od Dior >>, zarówno w kwestii samego odczucia, smaku, jak i wyglądu na ustach. Pięknie wypełniają usta, które natychmiast wydają się być bardziej jędrne i mega soczyste. Dają efekt wilgotnych warg i wyjątkowy blask. Mienią się jak szalone.

Mój faworyt z tej trójki, to zdecydowanie różowy, półprzezroczysty, nieco żelkowy Pink Flamingo. Genialnie podkręca naturalny odcień ust, dodaje im soczystości i pozostawia po sobie cudownie gładką, lśniącą, lustrzaną taflę. Uwielbiam!

od góry : 314 Moon Glow, 326 Pink Flamingo, 330 Hey You

314 Moon Glow

326 Pink Flamingo

330 Hey You

* Na makijaż Marca Jacobsa ma wyłączność Sephora >>, to tam znajdziesz błyszczyki i wiele innych smakowitości.