CHANEL N°5 L’EAU #YouKnowMeAndYouDont

by

Jeśli miałabym wybrać jeden jedyny, najbardziej kultowy produkt kosmetyczny ever, bez zastanowienia wskazałabym na zapach Chanel N°5! Symbol piękna, kobiecości, elegancji i luksusu. Zapach ikona, tak kultowy jak czerwień na ustach! Ukochany albo znienawidzony, ale niewątpliwie pociągający i fascynujący!

Tajemniczy i trudny do zdefiniowania. N°5 to nie jest tylko zapach. To dzieło sztuki, prawdziwe dziedzictwo przekazywane z pokolenia na pokolenie. Nigdy nie przestał inspirować. W 2007 roku – 86 lat po premierze i ponownie w zeszłym roku, wraz z wersją Eau Première >>, tchnięto w zapach nowe życie. W tym roku Olivier Polge spróbował uchwycić esencję obecnych czasów i wprowadzić N°5 w nową erę. I tak powstał N°5 L’EAU. Zapach na tutaj i teraz. Odkryty na nowo, ale z wielkim pokłonem i szacunkiem dla historii.

CHANEL N°5 L’EAU

N°5 L’EAU to współczesna N°5. Całość zachowała swój wyjątkowy i niepowtarzalny klimat, a nacisk położono na odświeżenie i unowocześnienie wersji klasycznej. W kompozycji zachowano, tak bardzo dla legendarnej Piątki charakterystyczne, aldehydy, nuty neroli i róży. Pojawiło się za to sporo orzeźwiających cytrusów – cytryna, mandarynka, pomarańcza – dzięki którym N°5 L’EAU stała się bardziej naturalną, lżejszą i świeższą wersją kultowej N°5.


Nuta głowy : cytryna, mandarynka, pomarańcza, neroli, aldehydy, bergamotka, lima

Nuta serca : róża majowa, jaśmin, ylang-ylang

Nuta bazy : cedr, białe piżmo, wanilia, korzeń irysa


CHANEL N°5 L’EAU

N°5 L’EAU to niewątpliwie najmłodsza i najbardziej nowoczesna wersja N°5. Absolutnie nie da się jej odmówić podobieństwa do pierwowzoru, nadal jest pełna klasy i szyku, ale w mniej dosadny i bardziej dziewczęcy sposób. Jest zdecydowanie mniej wytrawna. Nie kipie cielesnością jak pierwowzór, nie przypiera do muru, nie odurza ani nie przydusza. Ma w sobie dawkę kobiecości i zmysłowości, ale nie aż tak potężną i obezwładniającą. Kusi i uwodzi bardzo subtelnie. Z dystansu. Nie robi nic na siłę. To Ty decydujesz czy chcesz dać się wciągnąć. Jeśli się zgodzisz, to możesz mieć pewność, że uraczy Cię swoją lekkością, świeżością i delikatnością. Rozpromieni każdy poranek i wywoła uśmiech na twarzy.

CHANEL N°5 L’EAU

Kobieta CHANEL N°5 L’EAU to indywidualistka. Kobieta o wielu twarzach, która nieustannie zaskakuje i ciągle odkrywa swoje kolejne oblicza. Doskonale widać ten przekaz w haśle reklamowym kampanii – You know me and you don’t.