Szczoteczka do zębów FOREO ISSA

by

Choć każdy z nas wie, że higiena jamy ustnej jest niezbędna, to część nieprawidłowo czyści swoje zęby, myje je w pośpiechu lub używa szczoteczki, która swój żywot powinna była zakończyć już dawno temu. Marka Foreo, znana nam dobrze z sonicznych szczoteczek do twarzy Luna >>, stworzyła również szczoteczkę do zębów. Zwie się ISSA™ i zawiera wszystkie właściwości wymagane do prawidłowej pielęgnacji zębów i dziąseł.

Foreo Issa

Szczoteczka wykonana jest z silikonu klasy medycznej. Gładka powierzchnia jest odporna na gromadzenie się bakterii. Szybkoschnąca i bardzo łatwa do czyszczenia, spełnia wymogi higieny. Jest oczywiście wodoodporna. Możesz bez oporów pójść z nią do wanny lub pod prysznic. Możesz też zapakować ją do walizki i wziąć w podróż. W zestawie znajdziesz pokrowiec. Nie posiada stacji dokującej, tylko podobnie jak szczoteczka Luna do oczyszczania twarzy, kabel z końcówką USB. Pełne ładowanie trwa 1 godzinę i starcza na 365 zastosowań. Główkę szczoteczki należy wymieniać tylko raz do roku.

Foreo Issa

To moja pierwsza ever szczoteczka inna jak manualna. Miałam z początku bardzo mieszane odczucia. Trudno było mi sobie wyobrazić jak takie silikonowe ‚ząbki’ są w stanie umyć dobrze zęby i dotrzeć do wszystkich szczelin i zakamarków. Pierwsze nasze spotkanie było nadzwyczaj dziwne. Nie wiedziałam czy mam ją tylko trzymać na zębach czy normalnie pracować tak jak manualną. Musiałam też przyzwyczaić się do drżących pod wpływem pulsacji warg. Po kilku użyciach nie zwracałam już na to uwagi.

Foreo Issa

ISSA oparta jest na technologii Sonic Pulse i wytwarza do 11 tys pulsacji na minutę. Posiada 8 regulowanych poziomów intensywności dla optymalnej efektywności i komfortu. Ma wbudowany timer : proces czyszczenia zębów trwa 2 minuty – co 30 sekund daje znać w postaci impulsu, że nadszedł czas aby przenieść się na inny obszar jamy ustnej. Obsługa szczoteczki jest bajecznie prosta, a całość odbywa się dokładnie tak jak każdą inną. Nałóż pastę, uruchom szczoteczkę wciskając środkowy przycisk, następnie dostosuj intensywność naciskając przyciski + lub -. Wybierz najbardziej pasującą Ci moc, a ISSA będzie ją pamiętać do kolejnego czyszczenia.. tak długo aż jej nie zmienisz.

Szczoteczka jest lekka i dobrze leży w dłoni. Jest łagodna, zarówno dla zębów i dziąseł. Fizyczne właściwości silikonu generują taką siłę tarcia, aby skutecznie wyczyścić zęby, jednocześnie miękkie silikonowe włosie jest tak dopasowane do potrzeb wrażliwego szkliwa zębów, że jest bardzo delikatne. Szczoteczka jest elastyczna, dzięki czemu nie ma problemu by dotrzeć do każdej części jamy ustnej. Pozostawia po sobie uczucie dobrze wyczyszczonych zębów, jedyne co mnie zastanawia to czy oby na pewno dobrze domywa szczeliny między zębami? Wydaje mi się, że przyzwoicie i po kilku miesiącach stosowania nie zauważyłam ani ja, ani mój dentysta, by działo się coś co miałoby wskazywać że tak nie jest. Czasem tak sobie tylko powątpiewam..

Foreo Issa Foreo Issa Foreo Issa

Wbrew początkowym obawom i rozterkom bardzo się ze szczoteczką ISSA polubiłam. Myślę też, że wyszła / wychodzi ta znajomość na korzyść moim zębom, bo miałam tendencje do zbyt agresywnego ich traktowania szczoteczkami manualnymi, w efekcie czego odsłoniły się szyjki zębowe. Teraz jestem ostrożniejsza i bardziej delikatna. Mogę chyba spać spokojnie. Mój dentysta też.