M∙A∙C Retro Matte Liquid Lipcolour Red Jade

by

Zawsze zazdrościłam fankom intensywnych ust pewnego rodzaju odwagi i swobody w ich noszeniu. Ja nadal do tego dorastam i liczę, że nadejdzie w końcu ten dzień, gdy będę mogła wyjść w takich z domu. Bez obaw, że będą tylko moje usta.. i długo długo nic.. Bez dziwnego lęku, że inni zobaczą we mnie kogoś innego, bo to tak naprawdę nie jestem JA. Nie muszę przecież, nie chcę, dopasowywać się na siłę. Chcę czuć, że to nieodłączna część mojego wizerunku.

MAC Retro Matte Liquid Lipcolour Red Jade

Póki co marzę i oswajam kolory w swoich czterech ścianach. Czerwienie, fuksje, pomarańczki.. i właśnie ta ostatnia, choć też tak nie do końca bo to miks pomarańczki z czerwienią, jest bohaterką dzisiejszego wpisu. Wchodzi w skład linii Retro Matte Liquid Lipcolour i zwie się Red Jade.

Konsystencję ma wodnistą, przyjemnie mokrą, jednocześnie na tyle kremową, że gładko sunie po ustach. Nie rozlewa się na boki, pod warunkiem że nie nałożysz od razu trzech warstw i nie zalejesz swych ust nadmiarem produktu. Gąbkowy aplikator jest bardzo precyzyjny, równomiernie pokrywa usta kolorem, a jego spiczasta końcówka pozwala wyraźnie obrysować ich kontur. Pigmentacja jest świetna. Kolor aż bije po oczach. Wystarczy jedna warstwa by uzyskać wielką moc i wysokie, prawie pełne krycie. Moje ciemne usta, nieco spod spodu prześwitują, ale nie na tyle bym miała pokusić się o kolejną porcję produktu.

MAC Retro Matte Liquid Lipcolour Red Jade

Od razu po nałożeniu Retro Matte Liquid Lipcolour daje wrażenie soczystych mokrych ust. Po kilku chwilach formuła zasycha (woda wyparowuje?) i zmienia swoje oblicze. Pozostawia na ustach tętniący życiem kolor i bardziej satynowe / matowe wykończenie. Nie ściąga ust, ale czuć jej obecność. Warto zadbać o odpowiednią pielęgnację ust. Inaczej może być dla nich bezlitosna. Regularny peeling i mocne odżywienie jak najbardziej wskazane.MAC Retro Matte Liquid Lipcolour Red Jade

Red Jade to jeden z tych odcieni, które robią właściwie cały makijaż. Wystarczy, że mocno wytuszujesz rzęsy i jesteś gotowa do wyjścia. Wieczorem możesz też dodać czarną kreskę. Dopełni całości, ale nie odciągnie uwagi od pięknych ust.

Mac Retro Matte Liquid Lipcolour Red Jade swatches

MAC Retro Matte Liquid Lipcolour Red Jade makeup