BENEFIT kolekcja do brwi

by

O tym jakie korzyści płyną z czynności jaką jest podkreślanie brwi pisałam już dziesiątki razy. Ładnie zdefiniowane dopełniają całości i dodają twarzy charakteru. Stanowią swoistą ramę, bez której nawet najpiękniejszy obraz obejść się nie może. To krok, bez którego wiele z nas nie wyobraża sobie pełnego makijażu. Jeden z moich ulubionych, bo nawet najdrobniejsza ingerencja jest w stanie zmienić rysy twarzy i podkreślić to co dla nas najistotniejsze.

Moja kolekcja produktów do brwi regularnie się powiększa. Każda nowość wzbudza wielką frajdę i ekscytację. Możesz więc sobie wyobrazić moją reakcję na pojawienie się nie jednego czy dwóch produktów, ale całej pięknej kolekcji. Nie przez przypadek stworzyła ją marka Benefit, bo rozwiązania do brwi proponuje nam już od 40 lat! Dzisiaj, mając 1700 (!) BrowBarów w 45 krajach, marka jest nie tylko wiodącym światowym autorytetem w dziedzinie pięknych brwi, ale i pracodawcą zatrudniającym najwięcej ‚brwiowych’ specjalistek.

Trzy lata temu postawili sobie wyzwanie stworzenia kolekcji kosmetyków, które w magiczny sposób rozwiążą problem za rzadkich, nierównych czy ledwie widocznych brwi. W ten sposób powstały innowacyjne formuły, specjalnie dobrane do nich aplikatory i odcienie wykluczające wpadki. Chciałoby się krzyknąć‚ yeah baby’!

Benefit Brow Collection

Ja swoje brwi zawsze wypełniam i przyciemniam. Nie pogrubiam ich szczególnie ani nie przedłużam. Nie zmieniam kształtu, podążam za tym co mam. Stawiam na produkty dające dość wyrazisty, ale nadal naturalny efekt. Szybkie i łatwe w obsłudze. Takie którymi gdy mam tylko chęć mogę bawić się nawet przez kilka minut, ale gdy się spieszę są w stanie zrobić swoją robotę w kilkanaście sekund. To one mają dopasować się do mnie, a nie ja do nich.

Spośród nowości Benefit największą moją uwagę na samym początku przykuł skośny ołówek Goof Proof Brow Pencil. Kształt dobrze mi znany i lubiany, choćby z Brow Sculptor Toma Forda >>. Dzięki woskowej formule szybko, łatwo i naturalnie podkreśla brwi, jak za sprawą magicznej różdżki. Szerszą końcówką wypełnisz brwi, podczas gdy cienką wyrysujesz odpowiedni kształt. Spiralna szczoteczka przyda Ci się do ułożenia i rozczesania włosków, a jeśli przedobrzysz szybko wyczeszesz nią nadmiar produktu.

Kredka błyskawicznie wyczarowuje idealne brwi. Pięknie je przyciemnia i wypełnia. Wyrównuje kolor i optycznie zagęszcza. Efekt końcowy jest naturalny, a jego intensywność zależy od tego na jaki odcień się zdecydujesz. Do wyboru masz ich aż 6 (1-6). Moje to #3 i #6.

Benefit Brow Collection Goof Proof Brow Pencil

Benefit Brow Collection Goof Proof Brow Pencil

Ka-BROW! to z kolei produkt, którego najbardziej się obawiałam. Koloryzująca kremowo-żelowa pomada, która nasuwa skojarzenia z farbką ABH. Farbką, która leży od wielu miesięcy w czeluściach ciemnej szuflady i wywołuje grymas na twarzy za każdym razem gdy się na nią natknę. To nie jest kosmetyk, który skradł moje serce i którym jestem w stanie zrobić sobie brwi o jakich marzę. Choć winiłam za to źle dobrany kolor (za ciemny!), to brałam też pod uwagę ewentualność, że taka formuła po prostu nie jest dla mnie.

Do Ka-BROW! podeszłam z pewną doza nieśmiałości.. Niepotrzebnie, bo okazało się, że praca tą farbką to prawdziwa przyjemność, a efekt jest dokładnie taki jak lubię. Brwi są wyraziste, precyzyjnie obrysowane i pięknie wypełnione. Intensywność możesz swobodnie budować, od naturalnej po bardziej dramatyczną. Ja zwykle nakładam jedną warstwę, przeczesuję grzebykiem z kredki Goof Proof i dokładam drugą. Jestem autentycznie zauroczona. Pomada dostępna jest w 6 odcieniach (1-6). Moja oznaczona jest numerkiem #2. 

Benefit Brow Collection Ka Brow Benefit Brow Collection Ka Brow

Gimme Brow zapewne znasz lub choćby kojarzysz. Pojawił się w ofercie Benefit już jakiś czas temu i szybko rozkochał w sobie tłumy kobiet. To magiczny żel dodający objętości. Zawiera mikrowłókna, które przyczepiają się do skóry i włosków, tworząc naturalny efekt gęstszych i bardziej wyrazistych brwi. Malutka stożkowa szczoteczka ułatwia rozprowadzenie kosmetyku, a cienka końcówka umożliwia precyzyjne nadanie kształtu. Możesz nakładać go warstwowo, tak długo aż osiągniesz poziom pełnej satysfakcji.

Jeśli kształt Twoich brwi Ci odpowiada i chcesz je tylko przyciemnić i zagęścić Gimme Brow świetnie poradzi sobie solo. Jeśli wolisz bardziej dramatyczny look albo masz większe braki między włoskami i musisz sięgnąć po broń większego kalibru, możesz użyć go w duecie z bardziej kryjącym produktem, na przykład Ka-BROW! Do wyboru masz 3 odcienie (1,3,6). Mój jest odcieniem środkowym #3.

Benefit Brow Collection Gimme Brow Benefit Brow Collection Gimme Brow

Wśród nowości znajdziesz również bazę BROWVO! conditioning primer. Formuła bogata w składniki odżywcze – keratynę i proteiny sojowe – ma za zadanie odżywić brwi, by w trakcie stosowania stały się pełniejsze i grubsze (aplikowana na noc magicznie poprawia brwi podczas snu). Może być stosowana solo lub jako baza pod kosmetyki do makijażu brwi. Troszkę usztywnia włoski, podbija intensywność koloru jaki nałożysz na wierzch i przedłuża trwałość produktu. Dostępna w postaci bezbarwnego żelu, pasuje do wszystkich brwi.

Benefit Brow Collection_Browvo Conditioning Primer Benefit Brow Collection_Browvo Conditioning Primer

Wykończenie makijażu brwi i delikatny blask zapewni Ci bezbarwny żel Ready, set, BROW!. Utrzymuje brwi w ryzach, tak by zachowały nadany im kształt. Łatwo się rozprowadza i szybko wysycha. Ma specjalnie ukształtowany spłaszczony aplikator, z krótszymi i dłuższymi ząbkami po obu stronach. Układa włoski na właściwym miejscu, nadaje kształt i utrwala.

* Mój egzemplarz był dodatkiem do gazety i nie jest pełnowymiarowym produktem (3.5 ml vs. 7 ml). Zakładam jednak, że poza rozmiarem, niczym nie różni się od wersji tradycyjnej.

Benefit Brow Collection Ready Set Brow Benefit Brow Collection Ready Set Brow Benefit Brow Collection Ready Set Brow

Bardzo udana to kolekcja. Do wyboru masz kilka produktów. To po który sięgniesz i to który usatysfakcjonuje Cię najmocniej zależy od stanu Twoich brwi i oczekiwań. Czy zależy Ci na przyciemnieniu i wypełnieniu? Czy masz większe braki i musisz dorysować brwi tam gdzie ich nie ma? Czy wolisz bardziej naturalny czy wyrazisty efekt? Wybór masz spory, na pewno znajdziesz co najmniej jeden produkt, który idealnie wpisze się w Twoje potrzeby. Moi ulubieńcy, to Goof Proof Brow Pencil i Ka-BROW!.

Benefit Brow Collection swatchesod dołu: Goof Proof Brow Pencil #3 i #6, Gimme Brow #3, Ka-BROW! #2

Benefit Brow Collection Browvo Conditioning Primer makeupBROWVO! conditioning primer

Benefit Brow Collection Gimme Brow makeupGimme Brow #3

Benefit Brow Collection Goof Proof Brow Pencil No 3 makeupGoof Proof Brow Pencil #3

Benefit Brow Collection Goof Proof Brow Pencil No 6 makeupGoof Proof Brow Pencil #6

Benefit Brow Collection Ka Brow makeupKa-BROW! #2