SISLEY peeling w kremie Creme Gommante

by

Stosowanie maseczek, to przyjemność sama w sobie. Każda z nas uwielbia swoje wieczorne rytuały, gdy choć na kilka chwil może oddać się błogiemu relaksowi i przenieść do swojego osobistego SPA. O korzyściach płynących z regularnego stosowania maseczek pisałam w poście o maseczkach Sisley na każdą okazję >>. Nie zapominajmy jednak, że maseczka to tak naprawdę ostatni krok w naszej pielęgnacyjnej rutynie i każda jedna poprzedzona powinna zostać dokładnym oczyszczeniem skóry. Zawsze przy takiej okazji powtarzam, że nakładanie maseczki na nieoczyszczoną skórę jest jak pastowanie brudnych butów. Nie ma absolutnie sensu. To zdanie, nieco żartobliwie, ale i dość dobitnie, podkreśla sens tego pielęgnacyjnego procesu.

Sisley Creme Gommante

Jeśli chcemy móc czerpać z dobrodziejstw maski ile tylko się da, musimy dobrze skórę na jej przyjęcie przygotować. To zadanie dla peelingu. ‚Zdejmie’ cały brud jaki zebrał się na skórze w ciągu dnia, wyeliminuje martwe komórki i otworzy pory. Dzięki temu maska będzie miała szansę zrobić to co do niej należy. Wszystkie składniki będą mogły głębiej wniknąć w naskórek i dać spektakularne efekty, a na tym nam wszystkim przecież zależy.

Od jakiegoś czasu, regularnie do łazienki zabieram jego – Creme Gommante marki Sisley. Peeling o konsystencji kremu / pasty z całym mnóstwem malutkich złuszczających cząsteczek. Przeznaczony do każdego rodzaju skóry, a dzięki zawartości rumianku, znanego ze swoich właściwości kojących i zmiękczających, szczególnie polecany do skóry wrażliwej.

Sisley Creme Gommante

* Producent zaleca by stosować go 1-2 razy w tygodniu. Nałożyć cienką warstwę na suchą skórę twarzy lub szyi, omijając okolice oczu. Zostawić do wyschnięcia na ok. 2 minuty, a następnie zetrzeć palcami wykonując koliste ruchy. Drugą ręką przytrzymywać w tym czasie skórę dookoła danego miejsca. Spłukać obficie wodą, przetrzeć twarz i szyję tonikiem lub zrosić Eau Floral.

Creme Gommante w delikatny, acz skuteczny sposób, usuwa zanieczyszczenia i martwy naskórek.  Z jednej strony ma w sobie niesamowitą moc, ale z drugiej nie jest nic a nic dla skóry agresywny. Jest na tyle mocny by dogłębnie oczyścić te najbardziej zanieczyszczone, przetłuszczające się obszary twarzy, jednocześnie na tyle delikatny by nie zrobić krzywdy suchym, bardziej wrażliwym partiom. Nie musisz martwić się o podrażnienia.

Sisley Creme Gommante

Każde użycie peelingu zapewnia uczucie solidnie oczyszczonej skóry. Jej powierzchnia jest bajecznie wygładzona i wyraźnie zmiękczona. Cera staje się jaśniejsza i promienna. Regularnie stosowany, poprawia teksturę skóry i pozwala na utrzymanie gładkiego i równomiernego wyglądu. Posiadaczki cer przetłuszczających się ucieszy również obecność w składzie białej glinki kaolinowej, która pochłania nadmiar sebum i ogranicza przetłuszczanie.

Tak przygotowana skóra jest pobudzona i gotowa na następne kroki pielęgnacyjne. Możesz działać dalej i mieć pewność, że każdy kolejny produkt jaki na nią nałożysz będzie mógł dogłębnie wniknąć w naskórek i zrobić to co do niego należy.

Sisley Creme Gommante