SHISEIDO Expert Sun Protection Lotion SPF 50+

by

W okresie letnim, rok w rok, powraca do nas jak bumerang temat filtrów. To jedno z bardziej istotnych pielęgnacyjnych zagadnień w tym okresie. Każdy, mam nadzieję, ma świadomość że regularne ich stosowanie zapewnia ochronę przed promieniowaniem, przedwczesnym starzeniem i zanieczyszczeniami. Dla mnie to obecnie temat szczególnie gorący, bo jestem świeżo po urlopie, gdzie bliska relacja z filtrami była koniecznością. Jednym z moich sprzymierzeńców była tegoroczna nowość marki Shiseido – Expert Sun Protection Lotion SPF 50+.

SHISEIDO Expert Sun Protection Lotion SPF 50+

Emulsja ochronna z wysokim filtrem SPF 50 o bezpiecznej i delikatnej formule przeznaczona jest dla skóry wrażliwej, w tym skóry dziecka. Wolna od składników, które mogą odpowiadać za powstawanie podrażnień. Chroni skórę przed uszkodzeniami wywołanymi działaniem promieni UV.

Shiseido Expert Sun Protection Lotion SPF 50

Lotion ma rzadką, lejącą konsystencję. Należy wstrząsnąć go przez zastosowaniem i aplikować po uprzednio zastosowanej regularnej pielęgnacji. Bardzo dobrze się rozprowadza, trzeba tylko pamiętać by nie przesadzić z ilością, bo może bielić. Formuła jest lekka oraz komfortowa i dobrze przylega do skóry.

SHISEIDO Expert Sun Protection Lotion SPF 50+

Kontakt z wodą, a wskakiwałam do Morza za każdym razem gdy miałam ochotę nieco się ochłodzić (często!) nie powodował obniżenia stopnia ochrony. Wręcz odwrotnie. Dzięki technologii Wet Force >>, znanej nam już z zeszłorocznych słonecznych produktów marki Shiseido, skuteczność ochrony wzrasta w momencie kontaktu z wodą oraz potem. Robiłam więc to z największą przyjemnością, absolutnie bezkarnie i czułam się bezpiecznie.

SHISEIDO Expert Sun Protection Lotion SPF 50+

Moja skóra, nawet po tak długiej ekspozycji na słońce na jaką była narażona przez zeszły tydzień, nadal pozostaje gładka i sprężysta. Tonacja jest jednolita, bez widocznych zaczerwienień czy podrażnień. Z takim filtrem urlop musi być udany, a ja mam nadzieję, że opalenizną będę mogła cieszyć się jak najdłużej!