Szczoteczka soniczna CLINIQUE. Sonic System Purifying Cleansing Brush.

by

Szczoteczki soniczne już na stałe wpisały się w pielęgnacyjny rytuał wielu z nas. Sama na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie, by miało ich nie być. To swoista rewolucja. Poprawiły stan mojej skóry i zmieniły podejście do samego procesu oczyszczania. Stosuję je od ponad 1.5 roku. Zaczęło się od Clarisonic, do której jakiś czas później dołączyła szczoteczka Clinique. Używam jej z równie wielką przyjemnością.

Clinique Sonic System Purifying Cleansing Brush

Szczoteczka Clinique została zaprojektowana jako dopełnienie przełomowego w swojej skuteczności Systemu Pielęgnacji Skóry 3 Kroki. Stanowi świetny duet z mydłem do twarzy Foaming Sonic Facial Soap, ale stosowałam ją również z Anti-Blemish Solutions Cleansing Gel, czyścikiem Estee Lauder czy Shiseido. Warunek jest jeden, kosmetyk musi się pienić.

Szczoteczka, podobnie jak Clarisonic, posiada wymienne końcówki, które możemy dopasować do potrzeb naszej skóry. Ta którą widzicie na zdjęciu jest najbardziej klasyczną. Dwa różne rodzaje zaokrąglonego włosia odpowiadają za łagodne dla skóry, wyjątkowo skuteczne działanie oczyszczające. Bladozielona, zaokrąglona końcówka składa się z twardszego, krótszego włosia, które umożliwia większą wygodę i skuteczność oczyszczania obszarów charakteryzujących się większą aktywnością gruczołów łojowych i narażonych na zatykanie się porów, takich jak strefa T. W głównej części szczoteczki znajduje się bardziej miękkie, białe włosie, przeznaczone do oczyszczania rozleglejszych obszarów twarzy o delikatniejszej skórze.

Clinique Sonic System Purifying Cleansing Brush

Przy pomocy białego włosia delikatnie masujemy skórę na czole, nosie i brodzie. Następnie oczyszczamy skórę strefy T przesuwając zieloną końcówką w górę i w dół. Nie ma potrzeby mocnego dociskania – wystarczy gładko przesuwać szczoteczką po skórze. Szczoteczka automatycznie wyłącza się po 30 sekundach. Jeśli Wam mało, możecie włączyć ją ponownie na kolejne 30 sek.

Clinique Sonic System Purifying Cleansing Brush Clinique Sonic System Purifying Cleansing Brush

Clinique Sonic System Purifying Cleansing Brush

Gdy się rozładuje wystarczy postawić ją na specjalnej stacji dokującej i podpiąć do USB. Pełen czas ładowania baterii wynosi 24 godziny. Lampka LED na rączce szczoteczki zaświeci się na pomarańczowo w trakcie ładowania oraz na zielono, kiedy bateria będzie w pełni naładowana.

CliniqueBrush

Sam proces oczyszczania jest bardzo przyjemny. Włosie jest delikatne, nie drapie skóry ani jej nie podrażnia. Kształt główki ułatwia dotarcie do bardziej newralgicznych miejsc, w okolice nosa. Skóra po  każdorazowym zabiegu jest rewelacyjnie oczyszczona i wygładzona w dotyku. Lepiej przyjmuje pielęgnację. Wygląda zdrowiej i bardziej promiennie. Regularne stosowanie wpływa na jej ogólny stan i co mnie najbardziej zachwyca ogranicza przetłuszczanie.

Clinique Sonic System Purifying Cleansing Brush

Myślę, że pokuszę się wkrótce o wpis z porównaniem szczoteczek sonicznych które mam, ale już dziś gorąco Wam Sonic System Purifying Cleansing Brush polecam. To chyba jedna z tańszych szczoteczek sonicznych dostępnych na rynku, równie dobra i skuteczna jak pozostałe.

* Moja wersja szczoteczki pokryta jest grochami i była dostępna w edycji limitowanej w zeszłym roku. Poza tym drobiazgiem niczym nie różni się od szczoteczki dostępnej w stałej ofercie.