La Solution 10 de CHANEL. Pielęgnacja cery wrażliwej.

by

Skóra wrażliwa jest szczególnie narażona na działanie wielu czynników, nadmiernie reaguje na wszelkie bodźce i zmiany otoczenia, ma skłonności do zaczerwienień oraz podrażnień i objawia się wielkim dyskomfortem. Wymaga wyjątkowej opieki i troski. 20 lat badań marki Chanel nad skórą zaowocowały lepszym poznaniem biologicznych mechanizmów skóry wrażliwej i pozwoliły na zrozumienie i większą, bardziej efektywną nad nimi kontrolę. Nowy krem La Solution 10 de Chanel zapobiega wszystkim nieprzyjemnym odczuciom i regularnie stosowany zmniejsza nadwrażliwość skóry.

La Solution 10 De Chanel

Za wrażliwość skóry odpowiedzialne są przede wszystkim stres oksydacyjny, uszkodzenia bariery skóry i stres keratynocytowy. Razem prowadzą do nadprodukcji czynników neurotroficznych, które stymulują włókna nerwowe. W rezultacie wzrasta poziom wrażliwości. Ten rodzaj skóry wymaga odpowiedniego doboru kosmetyków. Potrzebuje delikatnej kojącej formuły, która jak najmniej inwazyjnie obroni ją przed agresorami, takimi jak zanieczyszczenia czy zmiany klimatu.

Krem La Solution 10 de Chanel jest odpowiedzią na potrzeby wszystkich wrażliwców. Ta delikatna, komfortowa pielęgnacja skomponowana została tylko z 10 składników! Wszystko po to by móc zachować jak największą prostotę i zapewnić optymalną tolerancję i skuteczność.

W samym sercu formuły znalazła się jedna z najrzadszych, najszlachetniejszych i najbardziej drogocennych białych herbat Silver Needle. Z jej pączków, a konkretnie srebrnych igieł, powstają ekstrakty o niespotykanych składnikach aktywnych, bogatych w teaninę i polifenole. Ekstrakt ten koi skórę poprzez regulację produkcji czynników neurotroficznych, chroni ją przed stresem oksydacyjnym blokując wolne rodniki oraz wzmacnia funkcje ochrony poprzez stymulowanie trzech kluczowych białek (keratyna 10, filagryna, loricrin).

La Solution 10 De Chanel

W efekcie wnikliwych badań, spośród setek przebadanych składników, wybrano tylko 10, każdy świadomie doceniono za jego działanie i wielofunkcyjność. Wykonano prawie 120 testowych formuł, które pozwoliły znaleźć idealną równowagę pomiędzy tolerancją skóry, skutecznością i wrażeniem zmysłowym. Ponadto krem testowano w bardzo specyficznych warunkach, przy zastosowaniu rygorystycznych procedur dermatologicznych. Testom poddano 185 kobiet, które borykają się z różnym stopniem wrażliwości skóry. Wykazano, że 30 minut po aplikacji poziom nawilżenia skóry zwiększa się o 54% i utrzymuje się w ciągu dnia, przez 12 godzin. Po 2 tygodniach stosowania La Solution 10 de Chanel uczucie dyskomfortu, pieczenie, ściągnięcie, zaczerwienienia i szorstkość skóry były znacząco zredukowane. Skóra była odczuwalnie ukojona.

La Solution 10 De Chanel

Chanel postanowił pójść o krok dalej w ocenie tolerancji kremu i przeprowadził testy w warunkach, które wyjątkowo mocno przyczyniają się do zwiększenia wrażliwości skóry. Przeprowadzono testy na 72 kobietach, które żyją w wysoce zanieczyszczonym środowisku i borykają się z zaczerwieniami i szorstkością skóry. Natychmiast po aplikacji kremu 71% kobiet odczuło błyskawicznie ukojenie. Po miesiącu stosowania 79% kobiet czuło, że ich skóra jest mniej drażliwa na zanieczyszczenia, a 74% kobiet odczuło, że jest lepiej chroniona. W tym samym czasie przeprowadzono również testy na skórze poddanej delikatnej, nieinwazyjnej mikrodermabrazji. Już po jednej aplikacji kremu uczucie dyskomfortu wywołane wrażliwością skóry zostało znacząco zredukowane. Wzrósł też poziom nawilżenia.

La Solution 10 De Chanel

Krem jest przede wszystkim bezzapachowy. To dobra wiadomość dla osób, które unikają w pielęgnacji potencjalnych alergenów. Ma kremową konsystencję, dobrze się rozprowadza i ładnie wchłania. Jest delikatny, ale równocześnie niezwykle skuteczny. Daje ekstremalny komfort. Nie jest nic a nic tłusty, nie obciąża ani nie podrażnia. Świetnie nawilża. Pomaga zbalansować skórę. Zmniejsza suchość, szorstkość, uczucie dyskomfortu i zaczerwienienia. Genialnie koi skórę po intensywnie oczyszczających zabiegach. Myślę, że doskonale spisze się też latem, podczas gdy każda skóra, nie tylko ta stricte wrażliwa, bywa podrażniona od słońca.

La Solution 10 de Chanel pokazuje, że mniej znaczy więcej. 10-składnikowa formuła, prosta i czysta, umiejętnie skomponowana, dla niezbędnej skuteczności i komfortu. Wielkie osiągnięcie!