SHISEIDO Perfect Refining Foundation + Perfect Foundation Brush

by

Dobrze dobrany podkład to najlepszy przyjaciel każdej kobiety. Ważne by był sprawdzony i zaufany. By zawsze można było na nim polegać i na niego liczyć. By nigdy nie zawiódł.. Nie musi być jak mąż. Jeden, jedyny, na całe życie. Im ich więcej tym lepiej.

Podkładów na mojej toaletce można znaleźć całkiem sporo, ale zawsze każdy kolejny przyjmuję z otwartym sercem licząc, że to nie będzie tylko przelotna znajomość. Perfect Refining Foundation marki Shiseido nadal dumnie na niej stoi, wśród innych które lubię i cenię. To dobry znak.

Shiseido Perfect Refining Foundation

Na ogół nie rozpływam się szczególnie nad opakowaniem. Tutaj jednak muszę zatrzymać się choć na chwilkę. Mała, zgrabna, plastikowa buteleczka, która w obliczu nadchodzącej wiosny, lata i fali urlopów zda egzamin celująco. Uwielbiam ciężkie, szklane flakony, ale one pięknie wyglądają tylko na półeczce. Zabranie ich w podróż jest dość ryzykowne i zwiększa, i tak już ograniczony limit bagażu. Zawsze doceniam takie posiaśne, plastikowe maleństwa. Poza tym to wybitnie mi się podoba. Mam słabość do duetu czerń i biel.

Shiseido Perfect Refining Foundation

Perfect Refining Foundation ma płynną, aksamitną konsystencję. Trochę podsycha podczas aplikacji, więc najlepiej rozcierać go sprawnymi ruchami. Szybko się dopasowuje do skóry i ładnie wtapia. Delikatnie wygładza powierzchnię naskórka. Bardzo dobrze kryje jak na tak lekką formułę. Wyrównuje koloryt i zakrywa przebarwienia. Już jedna cienka warstwa pozwala uzyskać zadowalający efekt. Pozostawia po sobie ładne matowe wykończenie. Zaczyna się delikatnie wyświecać po ok 6 godzinach. Dobrze się nosi, jest lekki i komfortowy.

Shiseido Perfect Refining Foundation

Podkład nakładam najczęściej palcami lub pędzlem Perfect Foundation Brush. Świetnie sobie radzi. Ma delikatne, miękkie, mięsiste włosie. Dobrze zbite i sprężyste. Jest bardzo precyzyjny, równomiernie rozprowadza i ‘wblendowywuje’ podkład w skórę. Jeśli zależy mi na większym kryciu staram się skupić na ruchach stemplujących. Im bardziej rozcieram, tym mniejsze krycie uzyskuję. Pędzel super współpracuje nie tylko z Perfect Refining Foundation, ale i podkładami innych marek, o różnych formułach.

Shiseido Perfect Foundation Brush Shiseido Perfect Foundation Brush

Choć znamy się dopiero od kilku miesięcy, choć nie obcujemy ze sobą każdego dnia, to każde nasze spotkanie oddala Perfect Refining Foundation od wizji wylądowania w ciemnej szufladzie zapomnienia. Na określenie go przyjacielem nieco chyba za wcześnie, ale jesteśmy na dobrej drodze.

Shiseido Perfect Refining Foundation makeup