CLARINS Ombre Matte. 02 Nude Pink i 04 Rosewood.

by

Moja wielka sympatia do kremowych słoiczkowych cieni zaczęła się kilka lat temu wraz z rozkwitem miłości do marki MAC. Pierwsze były Paint Poty, ale z czasem, chęć eksploracji kolejnych marek doprowadziła mnie na drogę wiecznego chciejstwa. Gdy tylko na horyzoncie pojawiały się kremówki, traciłam resztki rozumu. Do Paint Potów szybko dołączyły Illusion D’Ombre Chanel, Diorshow Fusion Mono Dior, Shimmering Cream Eye Color Shiseido. Na tym właściwie poprzestałam, wierząc że lepiej lub równie dobrze być nie może. Aż do chwili gdy na rynku ukazały się cienie Ombre Matte marki Clarins. Kusiły od samego początku, musiałam zaspokoić swoją ciekawość.

ClarinsOmbre Matte_02NudePink_04Rosewood_1

Na początek wybrałam duet, który w założeniu miał się dobrze dopełniać i pozwolić mi wykonać pełen makijaż oczu, bez potrzeby sięgania po inne cienie. Postawiłam na nudziakowy Nude Pink oraz średni brąz z dodatkiem szarości Rosewood. Nie wiem sama czego się spodziewałam, chyba czegoś podobnego co znałam wcześniej, ale te cienie okazały się postaciami z zupełnie innej bajki.

ClarinsOmbre Matte_02NudePink_04Rosewood_2

Ombre Matte to nie są typowe kremówki. W dotyku delikatne i kremowe, na skórze czuć jednak, że bliżej im do klasycznych cieni niźli kremowych. Tak jakby ktoś w tych małych słoiczkach poupychał ‘normalne’ cienie pudrowe. Dopasował, wkomponował i sprasował, ale z takim wyczuciem i tak delikatnie, że ich konsystencja pozostała bajecznie mięciutka i aksamitna.

Clarins Ombre Matte 02 Nude Pink

02 Nude Pink

Clarins Ombre Matte 04 Rosewood

04 Rosewood

Praca nimi to przyjemność i frajda. Pigmentacja wysoka, krycie doskonałe. Nakładają i blendują się w oka mgnieniu. Pozostawiają po sobie gładkie wykończenie, coś pomiędzy satyną a matem. Wyglądają na oku świetnie i rewelacyjnie się uzupełniają. Ogarnął mnie wielki zachwyt!

ClarinsOmbre Matte_02NudePink_04Rosewood_swatches

ClarinsOmbre Matte_02NudePink_04Rosewood_makeup1

ClarinsOmbre Matte_02NudePink_04Rosewood_makeup2

ClarinsJoliRouge2015_RosyNude_makeup