CLINIQUE nowe odcienie Beyond Perfecting Podkład + Korektor 2 w 1 oraz nowość puder Beyond Perfecting

by

Nad podkładem Beyond Perfecting Podkład + Korektor 2 w 1 marki Clinique rozpływałam się już jakiś czas temu, o tutaj. Może nie najprostszy i najszybszy w obsłudze, ale dla efektu jaki daje, warto chwilę dłużej nad nim popracować, po to by przez kilka kolejnych godzin cieszyć się nieskazitelnym wyglądem. Jedynym minusem jaki można było upatrzeć w ówczesnej nowości była dostępna kolorystyka. Słabo dostosowana do jasnej karnacji Polek. Ku (chyba nie tylko mojej) wielkiej radości, Clinique wyszedł naprzeciw naszym oczekiwaniom i wprowadził właśnie do sprzedaży dwa, zdecydowanie lepiej skrojone na nasze potrzeby, jasne odcienie – Breeze i Linen. Sama formuła podkładu pozostała bez zmian! Piękne krycie, ładny, niepłaski mat, wysoka trwałość to jego niepodważalne zalety. Po dziś dzień to jeden z moich ulubionych podkładów. Mam nadzieję, że od teraz więcej z Was będzie mogło wreszcie docenić jego działanie.

CliniqueBeyondPerfecting2015_1

CliniqueBeyondPerfecting2015_4

0.5 Breeze, 1 Linen

Wraz z jaśniejszymi odcieniami podkładu, do sprzedaży trafił puder / podkład w kompakcie z tejże samej serii – Beyond Perfecting Powder Podkład + Korektor 2-w-1 (7 odcieni – 169 zł / 14.5 g). To podobnie jak jego starszy brat, podkład i korektor w jednym, tyle że dostępny w uwielbianej przez wiele kobiet, formie kompaktowej. Posiada delikatną i bajecznie kremową w dotyku konsystencję. Nie można go chyba przedobrzyć, niezależnie od ilości i metody aplikacji zawsze wygląda dobrze. Czy stosowany samodzielnie na pielęgnację jako podkład, czy jako puder wykończeniowy.

CliniqueBeyondPerfecting2015_5

Kompakt został wyposażony w specjalny aplikator, który umożliwia uzyskanie zróżnicowanego stopnia krycia. Aplikator w kształcie łezki zapewnia możliwość lekkiego wykończenia za pomocą gąbki oraz stopniowalne, pełniejsze krycie przy użyciu szerszej końcówki, która może być również wykorzystana do wygładzenia makijażu. Zaostrzona końcówka umożliwia punktowe nałożenie korektora oraz aplikację podkładu w trudno dostępnych miejscach takich jak okolice nosa. Pomaga również w precyzyjnym wykończeniu lub poprawieniu makijażu. Możemy więc puder wrzucić do torebki i zabrać ze sobą wszędzie. Nie potrzebujemy żadnych dodatkowych akcesoriów. Na co dzień, w domowych warunkach, chwytam jednak zawsze za pędzle.

CliniqueBeyondPerfecting2015_6

Szczególnie upodobałam sobie stosowanie Beyond Perfecting w roli pudru wykończeniowego. Nakładam go najczęściej na podkład we fluidzie. Niekoniecznie jego płynny odpowiednik, choć trzeba przyznać, że tworzą bardzo zgrany duet. Testowałam go mimo wszystko z różnymi formułami, o różnych wykończeniach i różnym stopniu krycia i z absolutnie każdym współpracował celująco. Jeśli zależy mi głównie na utrwaleniu i zmatowieniu makijażu omiatam delikatnie twarz puchatym pędzlem, jeśli chcę dodatkowo jeszcze bardziej zwiększyć krycie i uzyskać nieskazitelny wręcz wygląd, sięgam po zbity pędzel kabuki i skupiam się na większym wtarciu w skórę.

CliniqueBeyondPerfectingPowder_9

 2 Alabaster, 0.5 Breeze

Tuż po nałożeniu puder pięknie się wtapia i staje się niewidoczny. Posiada w swoim składzie specjalny kompleks nawilżający, nie musimy się martwić o obciążenie czy przesuszenie. Dodatkowym atutem formuły jest wysoka kontrola poziomu błyszczenia. Kilka godzin po aplikacji, w trakcie dnia, skóra powoli zaczyna się wyświecać (wolniej lub szybciej, w zależności od użytego pod spód podkładu), ale świeżo i bardzo naturalnie wygląda do samego wieczora. Ani razu podczas naszej kilkutygodniowej znajomości nie czułam potrzeby dokonania poprawek. Taki poziom matu, niepłaskiego, ładnie odbijającego światło, odpowiada mi najbardziej. Cera jest optycznie wygładzona, a krycie naprawdę bardzo dobre. Możemy je stopniować dokładając kolejne warstwy. Mi na ogół wystarcza jedna.

CliniqueBeyondPerfectingFoundation_swatchesKompakt – 0.5 Breeze, 2 Alabaster / Fluid – 0.5 Breeze, 1 Linen, 2 Alabaster, 6 Ivory, 9 Neutral

CliniqueBeyondPerfectingFoundation_makeupBeyond Perfectiong fluid – 1 Linen

CliniqueBeyondPerfectingPowder_makeupBeyond Perfectiong fluid – 1 Linen + puder – 2 Alabaster