Cienie w kremie SHISEIDO. Shimmering Cream Eye Color. Moja mała kolekcja.

by

O moim wielkim uwielbieniu do kremowych cieni pisałam już wiele razy. Wspominałam przy tym o sympatii jaką darzę kremówki marki Shiseido. Dziś pokażę Wam moją małą gromadkę tej właśnie firmy.

Shiseido Shimmering Cream Eye Color

Za co tak je lubię pewnie spytacie. Za całokształt, a chcąc być bardziej precyzyjną, powiem za szybkość i łatwość obsługi, efekt na powiece, trwałość. Cienie kremowe Shiseido są delikatne i lekkie, przy tym wyjątkowo aksamitne i kremowe. Gładko suną po powiece i dają świetne krycie. Możemy swobodnie dokładać kolejne warstwy, gdy nam za mało (choć nie ma takiej potrzeby), lub gdy przedobrzymy z blendowaniem. Doskonale się rozcierają, nie ma chyba możliwości by zrobić sobie nimi krzywdę.

ShiseidoShimmeringCreamEyeColor

Shiseido Shimmering Cream Eye Color

W aplikacji obowiązuje zupełna swoboda i dowolność. Ja najczęściej nakładam je palcem (te jaśniejsze odcienie) lub płaskim pędzlem (MAC 242 + blendowanie MAC 217). Nigdy nie sprawiły mi żadnego problemu ani podczas malowania ani podczas noszenia. Są bardzo trwałe. Nie musimy się martwić, że spłyną, zrolują się czy wejdą w załamania. Trwają na powiece przez cały dzień.

To produkty idealne do stosowania przez cały rok, ale chyba wiosną i latem sięgam po nie nieco częściej. Liczy się wtedy zwykle każda minuta i zamiast spędzać je przed lustrem, lepiej wyjść na świeże powietrze. Z tymi cieniami błyskawiczny i efektowny makijaż oka mamy gwarantowany!

Shiseido Shimmering Cream Eye Color Shiseido Shimmering Cream Eye Color Shiseido Shimmering Cream Eye Color

Odcieni do wyboru znajdziemy w ofercie bez liku (około 20). Od jasnych, rozświetlających, bardzo subtelnych, po ciemniejsze dające bardziej intensywny efekt. Możemy stosować je solo lub łączyć ze sobą w dowolne zestawienia. Genialnie również dogadują się z cieniami pudrowymi (co możecie zobaczyć w moich makijażach). Aplikowane na lub pod, w każdej opcji spisują się znakomicie!

Kremówki Shiseido to też najlepsza opcja do zabrania w podróż. W przeciwieństwie do szklanych słoiczków Chanel, Dior czy Giorgio Armani, te spakowano w plastik! Leciutkie, malutkie i bardzo posiaśne. Jeśli stanęłabym przed takim urlopowym dylematem, bez zastanowienia spakowałabym do walizki Shiseido.

Shiseido Shimmering Cream Eye Color swatchesBE217, PK224, RS318, RS321, VI226, VI305, BL722, GR708

Shiseido Shimmering Cream Eye Color BE217 BL722 makeupBE217 i BL722

Shiseido Shimmering Cream Eye Color BE217 BL722 makeup

Shiseido Shimmering Cream Eye Color VI226 VI305 makeupVI226 i VI305

Shiseido Shimmering Cream Eye Color VI226 VI305 makeup

Shiseido Shimmering Cream Eye Color RS318 RS321 makeupgórna powieka – cień pudrowy MAC Shroom, zewnętrzny kącik – RS321, dolna powieka – RS318

Shiseido Shimmering Cream Eye Color RS318 RS321 makeup

Shiseido Shimmering Cream Eye Color GR708 makeupgórna powieka – GR708, zewnętrzny kącik – cień pudrowy MAC Club

Shiseido Shimmering Cream Eye Color GR708 makeup

Jeśli macie ochotę na więcej zdjęć i makijaży z ich udziałem, zajrzyjcie jeszcze w poprzednie wpisy – KLIK i KLIK.