M·A·C Cinderella paleta cieni Stroke of Midnight

by

Ponadczasowa i odważna, najbardziej znana księżniczka Disney’a, stała się inspiracją dla najnowszej, limitowanej kolekcji MAC. Cinderella, bo jak się zapewne domyślacie o niej mowa, to kolekcja pełna uniwersalnych, magicznych kolorów..

Mac Cinderella Stroke Of Midnight Eye Shadow

Paleta cieni, którą chcę Wam dziś pokazać, skrywa w środku 6 cieni. Niestety dla MACowych wyjadaczy, bez znaczenia pewnie dla innych, 5 z nich, to kolory ze stałej oferty, tylko jeden – Stroke of Midnight – jest nowy. Na szczęście nie odbiegają jakością od tych, które mam i znam już od dobrych kilku lat, a to jedne z moich ulubieńców, więc znam je dobrze. Za to wielki plus, bo często cienie w limitkach mniej lub bardziej odbiegają jakością od tych klasycznych. Doceniam również wybór odcieni, bo paleta jest doskonale skomponowana, nic w niej nie brakuje, nic więcej do pełnego makijażu oka nam nie potrzeba.

Mac Cinderella Stroke Of Midnight Eye Shadow

Stroke of Midnight (181 zł), to zestawienie neutralne – klasyczne i ponadczasowe. Znajdziemy w środku kremowo-beżową biel (Vapour – velvet), zmrożoną, delikatnie zaróżowioną biel (Phloof! – frost), średni beżo-brąz z odrobiną szarości (Omega – matte), średni brąz podbity fioletem (Quarry – matte), średni taupe ze zmrożonym srebrnym połyskiem (Satin Taupe – frost) oraz bardzo ciemną śliwkę z malutkimi, połyskującymi drobinkami (Stroke of Midnight – velvet). Mamy więc zarówno odcienie jaśniejsze, do rozświetlenia wewnętrznego kącika oka, ciemny do przyciemnienia powieki oraz pośrednie idealne do konturowania (Omega i Quarry, to jedne z moich ulubionych MACowych neutrali!).

Mac Cinderella Stroke Of Midnight Eye Shadow

Wszystkie cienie mają miękką konsystencję i świetną pigmentację. Nakładają i blendują się w kilka chwil. Nie osypują się podczas aplikacji, nawet Stroke of Midnight, który gdzieś po drodze gubi drobinki (nie na naszym policzku!) i na powiece bliżej mu do matu niż drobinkowca. Zestawienie jest doskonałe, absolutnie każdy wykona swój wymarzony makijaż.

Mac Cinderella Stroke Of Midnight Eye Shadow

Mac Cinderella Stroke Of Midnight Eye Shadow

Nie powiem, że to najlepsza limitowana paleta MAC, bo po dziś dzień uważam za taką A Passionate Quest, ale to na pewno jedna z bardziej udanych neutralnych kompozycji w wykonaniu MAC! Minusik za odgrzewany kotlet w postaci cieni ze stałej oferty, ale ogromny plus za wybranie tych najlepszych!

Mac Cinderella Stroke Of Midnight Eye Shadow swatchesVapour / Phloof! / Omega / Quarry / Satin Taupe / Stroke of Midnight

W makijażu, poza cieniami, możecie również zobaczyć inne marcowe MACowe nowości. Tusz Haute & Naughty Lash (98 zł) w kolorze brązowym oraz błyszczyk z kolekcji Isabel and Ruben Toledo w odcieniu Tenor Voice (88 zł).

MacMakeup

Mac Cinderella Stroke Of Midnight Eye Shadow makeup

Mac Cinderella Stroke Of Midnight Eye Shadow makeup