Shiseido ULTIMUNE Power Infusing Concentrate

by
Shiseido po 20 latach badań przedstawia ULTIMUNE, otwierając nową erę w dziedzinie pielęgnacji. Po raz pierwszy pojawia się możliwość oddziaływania na komórki Langerhansa, które odpowiadają za optymalne funkcjonowanie układu odpornościowego skóry. Moc układu immunologicznego stanowi podstawę zdrowej i pięknej cery.
ShiseidoULTIMUNEPowerInfusingConcentrate_1
Ultimune, to koncentrat przywracający i utrzymujący naturalne zdolności immunologiczne skóry. Poprawia funkcje komórek Langerhansa, które słabną w wyniku oddziaływania na skórę niekorzystnych czynników zewnętrznych, procesu starzenia się oraz stresu emocjonalnego. Zwiększa naturalne zdolności immunologiczne skóry; jej zdolność do odpierania zagrożeń, obrony, regeneracji oraz utrzymania naturalnej siły do walki z negatywnymi czynnikami. Dzięki ULTIMUNE funkcje skóry osiągają optymalne możliwości, w efekcie przywracając potencjał z jakim się „rodzi”. Dla każdej kobiety, na każdym etapie życia.
ShiseidoULTIMUNEPowerInfusingConcentrate_2
ULTIMUNE (345 zł / 30 ml, 469 zł / 50 ml), to nie jest zwykłe serum, a celowo zwracam na to uwagę, bo wiem, że wiele osób tak właśnie o nim myśli. To drugi, zaraz po oczyszczaniu, krok w codziennej pielęgnacji – serum pod serum. Aplikuję go rano i wieczorem na oczyszczoną i stonizowaną skórę. Kolistymi ruchami rozprowadzam po całej twarzy i dopiero na tak przygotowaną skórę nakładam ‘normalne’ serum i krem. Ultimune ma za zadanie wzmocnić skuteczność działania wszystkich następujących po nim produktów pielęgnacyjnych.
ShiseidoULTIMUNEPowerInfusingConcentrate_3
Moja skóra bardzo się polubiła z konsystencją koncentratu. Lekka, delikatnie żelowa, wchłania się natychmiast i pozostawia uczucie lekkiego nawilżenia i odprężenia. Skóra spija koncentrat z powierzchni, niezależnie od ilości, jaką zaaplikuję (zwykle są to dwie pompki) i doskonale współpracuje z każdym serum, kremem i podkładem, jakie na nie kładę. Nie lepi się, nie jest nic a nic tłusta, zapewnia pełen komfort stosowania kolejnych produktów. Pachnie delikatnie kwiatowo-ziołowo, bardzo przyjemnie.
ShiseidoULTIMUNEPowerInfusingConcentrate_7
Wyjątkowa gładkość i sprężystość skóry są odczuwalne już po kilku pierwszych aplikacjach. Tekstura skóry jest wygładzona, zmiękczona i bardziej elastyczna. Czuć doskonałe nawilżenie i odżywienie. Z czasem jest jeszcze lepiej! Koloryt staje się bardziej jednolity i przebarwienia mniej widoczne. Skóra jest delikatnie rozjaśniona, pełna blasku i świeżości. Wygląda zdrowiej i, jakkolwiek dziwnie to zabrzmi, po prostu ładniej. Ciężko mi się odnieść do redukcji zmarszczek, bo takowych, poza liniami pod oczami, nie posiadam. Czuć jednak bardzo przyjemne ujędrnienie i zwiększone napięcie, myślę więc, że coś jest na rzeczy!
ShiseidoULTIMUNEPowerInfusingConcentrate_5
Bałam się z początku, że kolejna warstwa pielęgnacji może niekorzystnie wpłynąć na trwałość makijażu i przyspieszyć przetłuszczanie się skóry w ciągu dnia. Absolutnie nic takiego się nie dzieje! Skóra przez cały czas czuje pełen komfort, nie jest obciążona, i ani szybciej ani mocniej się nie przetłuszcza. Bardzo się z tym dodatkowym krokiem w pielęgnacji polubiłam.