Clinique Nutcracker Act I

by
„Dziadek do orzechów”, to ponadczasowy i słynny na całym świecie spektakl baletowy, którego piękno i elegancja zainspirowały markę Clinique do stworzenia limitowanej edycji „Nutcracker” ucieleśniającej wdzięk i urok klasycznego baletu. Kolekcja powstała z inspiracji postaciami, kostiumami i scenografią tego niepowtarzalnego widowiska.. Tiule i aksamity w żywych odcieniach różu, migotliwa biel i intensywna purpura stały się impulsem do stworzenia barwnej kolekcji przybliżającej czarodziejski świat kolekcji Nutcracker.
Clinique Nutcracke rAct I
Na kolekcję składają się dwa “akty”, które doskonale oddają ducha przedstawienia, jego bogactwo i różnorodność. Każdy z nich zawiera kompakt, w którym znajdziemy cztery cienie do powiek, oraz dopasowany kolorystycznie róż do policzków Blushing Blush Powder. Nutcracker Act I (255 zł), inspirowany “Walcem śnieżynek” to pierwszy akt kolekcji, który obejmuje poczwórne cienie do powiek Snowflake Suite oraz róż w odcieniu Plié Pink.
Clinique Nutcracker Act I
Pierwsze co przychodzi mi na myśl gdy patrzę na to zestawienie, to nie balet, a WIOSNA. Piękna, świeża i pachnąca. Choć z drugiej strony balet kojarzy mi się z delikatnością, lekkością i różem (!), a tego w tej palecie nie brakuje. Mamy zmrożoną biel, subtelny róż, przepiękny taupe (choć to po prostu brązowoszary odcień, to i tak dużo lepiej pasuje tu określenie ‘taupe’) i równie piękną szarawą czerń z milionem skrzących srebrnych drobinek.

Cienie mają przyjemnie masełkową konsystencję i całkiem niezłą pigmentację. Najprostszy w obsłudze jest satynowo-metaliczny taupe. Biel ma w sobie drobinki, ale nie sprawia większych problemów podczas aplikacji. Z różem trzeba chwilkę popracować, bo jest już bardziej glitterowy niż drobinkowy i lubi się osypywać. Trzeba więc zachować odrobinę uwagi i raczej ‘wciskać’ go w powiekę, niż rozcierać. Czerń choć drobinkowa, nie przysparza absolutnie żadnych kłopotów. Jest naprawdę czarna (choć z dodatkiem szarości) i można za jej pomocą wyczarować ładnego smoczka. Całość maluje się szybko i łatwo, blenduje ekspresowo i wygląda pięknie! Możemy wyczarować delikatniejszy dzienny makijaż, ale i mocniejszy na wieczór. Wszystko to przy odrobinie wysiłku i nakładu pracy.

Clinique Nutcracker Act I
Makijaż oka uzupełni piękny i świeży róż Plié Pink. Nakłada i rozciera się bajecznie, a jego intensywność można stopniować od delikatnego po mocniejszy rumieniec.
CliniqueNutcrackerActI_5
Clinique Nutcracker Act I
Uwielbiam róż w makijażu. Cudownie odświeża i rozpromienia, nawet najbardziej zmęczone lico. Nie trzeba być małą dziewczynką czy fanką baletu by dać się tej palecie zaczarować.
Clinique Nutcracker Act I swatchesróż Plié Pink / cienie Snowflake Suite
Clinique Nutcracker Act I Eyes
Clinique Nutcracker Act I Face
Kolekcja Nutcracker dostępna jest w sprzedaży od listopada. Kompakt Nutcracker Act I znajdziecie w Salonach Firmowych CLINIQUE, zaś Nutcracker Act II – WYŁĄCZNIE na stronie www.clinique.com.