YSL podkład Le Teint Encre de Peau B30

by

Ostatnie tygodnie na rynku kosmetycznym upłynęły pod znakiem nowości podkładowych. Nie pamiętam kiedy w tak krótkim czasie tyle nowych podkładów przewinęło się przez moje dłonie. Po Chanel Vitalumiere Loose Powder Foundation, Diorskin Star i Sisley Phyto-Teint Expert, przyszła pora na nowość od YSL – Le Teint Encre de Peau (a to jeszcze nie koniec, bo wkrótce opowiem Wam o podkładowych nowościach marek Estee Lauder i Tom Ford).

Ysl Le Teint Encre De Peau

Yves Saint Laurent w najnowszym podkładzie Le Teint Encre de Peau (210 zł) spełnia odwieczne oczekiwania każdej kobiety. Oferuje wyjątkową formułę zapewniającą skórze jednolity, promienny wygląd przez 24 godziny, przy jednoczesnym uczuciu lekkości. Kluczową inspiracją dla jego stworzenia stała się trwałość atramentu, sztuka kaligrafii i opowieść zapisana piórem delikatnie muskającym kartkę papieru. Yves Saint Laurent ustanawia nowe reguły gry w makijażu cery, aby lepiej dostosować go do stylu życia współczesnych kobiet. Hybrydowa technologia wykorzystana została do stworzenia formuły kryjącej niczym atrament, a jednocześnie lekkiej jak piórko i komfortowej dla skóry. Żadnych kompromisów – połączenie długotrwałego efektu z lekkością konsystencji!

Ysl Le Teint Encre De Peau

Oprawiony w czerń szerokich pasów flakon Le Teint Encre de Peau nawiązuje do dorobku domu mody Yves Saint Laurent, tworząc nową wizję symbolicznego smokingu, wyrażającego kobiecą siłę i bunt. Po raz pierwszy naznaczony ostrymi, czarnymi liniami podkład niesie przekaz nieskazitelności i precyzji linii. Stworzony z matowego szkła, które jeszcze skuteczniej chroni formułę.

Ysl Le Teint Encre De Peau

Delikatna, lejąca konsystencja pozwala na ekspresową i bezbłędną aplikację podkładu na skórę. Innowacyjny aplikator, inspirowany budową wiecznego pióra, umożliwia nałożenie optymalnej dozy formuły na dłoń lub bezpośrednio na twarz. Podkład doskonale się rozprowadza i blenduje w oka mgnieniu. Niezależnie od tego czy robimy to palcami, pędzlem czy beauty blenderem. Efekt zawsze jest świetny! Nie można go też chyba przedobrzyć, mi w każdym razie się nie udało. Jest lekki jak piórko, możemy swobodnie dokładać warstwa po warstwie, na całą twarz lub wybrane fragmenty, wymagające większego krycia.

Ysl Le Teint Encre De Peau

Ysl Le Teint Encre De PeauLekka formuła oferuje kompozycję substancji czynnych, które posiadają zdolność rozpoznawania indywidualnych potrzeb każdej skóry. Substancje czynne współdziałają, aby uzyskać jednocześnie efekt matujący, wrażenie nawilżenia oraz długotrwałość. Podkład genialnie stapia się ze skórą, dając równomiernie, idealnie wygładzoną, aksamitną w dotyku cerę o matowym wykończeniu. Mat nie jest płaski i absolutny, to raczej coś pomiędzy satyną i matem. Skóra nie sprawia wrażenia suchej czy wysuszonej. Wygląda bardzo naturalnie, świeżo i promiennie. Strefa T nie wyświeca się za szybko, a przypruszona delikatnie pudrem, wygląda świetnie od rana do wieczora.

Krycie określiłabym na poziomie lekkim, w kierunku średniego, z możliwością nadbudowania. Z większymi przebarwieniami może sobie jednak nie poradzić i bez korektora się nie obędzie. Mojej skórze sam w sobie wystarcza. Koloryt jest delikatnie wyrównany, a czerwoności zneutralizowane. Tak jak lubię.

Ysl Le Teint Encre De Peau

Niezwykłe połączenie długotrwałego krycia i wyjątkowego komfortu występuje w gamie 9 odcieni. Podzielone na kategorie od klasycznego beżu (B10, B30, B40, B50, B60), poprzez różowy (BR30)  i złocisty beż (BD20, BD40, BD55), od najjaśniejszej do najciemniejszej tonacji. Mój egzemplarz oznaczony jest jako B30 i jest średnio jasnym beżem.

Ysl Le Teint Encre De Peau B30 Swatches

Le Teint Encre de Peau, to dla mnie wspaniały podkład do stosowania na co dzień, na wypad za miasto, czy przysłowiowe ‚bułki do sklepu’. Gdy chcemy by nasza skóra wyglądała lepiej, ale nie chcemy jej zbytnio obciążać. Jest wyjątkowo lekki, bardzo łatwy i szybki w aplikacji. Oferuje uczucie długotrwałego komfortu bez konieczności poprawek w ciągu dnia, zachowuje świeżość i ładny wygląd przez cały dzień. Sięgam po niego z wielką przyjemnością!

YslLeTeintEncreDePeau_B30_2