M·A·C nowości z kolekcji The Matte Lip

by

Październik co prawda dobiega już końca, ale nigdy nie jest za późno na prezentację comiesięcznych MACowych nowości. Szczególnie, że to co mam Wam do pokazania nadal dostępne jest na stronie i tylko czeka na nowy dom.

MacTheMatteLipCollection

Jedną z kolekcji, jaka zawitała do salonów MAC w październiku, jest The Matte Lip. Zaskoczeniem dla nikogo być nie powinien fakt, że znalazły się w niej m. in. produkty do ust.. i to produkty nie byle jakie, bo w postaci ośmiu odważnych matów. Wśród nich ona, cudowna i wyrazista La Vie En Rouge (86 zł). MAC opisuje ją jako jasną, koralową pomarańczkę, według mnie jednak, to ciepła koralowa czerwień. Piękna i gładka! Fanki mocnych ust powinny być w pełni usatysfakcjonowane. Nakłada się całkiem nieźle, jak na to wykończenie, nie jest oczywiście wybitnie kremowa ani śliska, ale też nie nadmiernie tępa czy sucha. Nie powoduje dyskomfortu w ciągu dnia, ale przy codziennym stosowaniu może wysuszać usta. Taki jednak na ogół urok matów i wielbicielki tego wykończenia dobrze wiedzą, że bez regularnej pielęgnacji się nie obędzie.

Mac The Matte Lip La Vie En Rouge Lipstick

Oprócz pomadek (i konturówek) w kolekcji znalazły się również trzy róże Pro Longwear. Jeden z nich, Make You Mine (105 zł), być może znany jest już niektórym z Was, bo dostępny jest w stałej ofercie (w formie wkładu do palety). MAC nazywa jego odcień łososiowym, ja pozwolę znów się z tym nie zgodzić, bo myślę, że nie da się go tak łatwo sklasyfikować. To brudasek, ma w sobie trochę śliwki, trochę czerwieni i trochę brązu. Do tego mikro drobinki, których nie widać na swatchu, ale widać na policzku. Są malutkie i widoczne tylko pod światło. Konsystencja różu miękka i jedwabista. Pigmentacja mocna, najlepiej nakładać go lekką ręką, bo o mocny efekt nie trudno. Jeśli jednak przedobrzymy (co mi przytrafiło się za pierwszym razem) bez problemu daje się porządnie rozblendować.

MAC Make You Mine Pro Longwear Blush

MAC Make You Mine Pro Longwear Blush

Jak Wam się podoba ta październikowa propozycja MAC? Ja zwykle w takich chwilach bardzo żałuję, że mocne usta, to nadal nie moja bajka, a dojrzewanie do nich idzie mi bardzo opornie.

MAC Make You Mine Pro LongwearBlush and La Vie En Rouge Lipstick Swatches

MAC The Matte Lip La Vie En Rouge Lipstick Lips

Mac_MakeYouMine_ProLongwearBlush_LaVieEnRouge_Lipstick_Face_1

Jak tylko uporam się ze zdjęciami, zaprezentuję Wam drugą część październikowych nowości – z kolekcji Brooke Shields.