Kredkowe love

by
Pojawiają się co roku w ulubieńcach, ja za każdym razem obiecuję sobie, że w końcu Wam je wszystkie pokażę, czas więc najwyższy tę obietnicę spełnić. Mowa o kredkach pearlglide od MAC, które niezmiennie od wielu już lat stoją na podium wśród moich ulubionych kredek do oczu.

Kiedyś dostępne wyłącznie w limitowanych kolekcjach, czas jakiś temu kilka odcieni włączono do regularnej oferty (74 zł). Ufff, mogę te odcienie wreszcie mocniej eksploatować i nie będzie problemu gdy się skończą. Bo oszczędzam te kredki jak mogę, co jest trudne, gdy darzy się je tak gorącym uczuciem. Z jednej strony mogłabym nosić je codziennie, z drugiej jednak nie wyobrażam sobie, że miałaby któraś (limitowana!) zakończyć swój żywot.

Mam ich sztuk 16, wszystkie jakie MAC wyprodukował. Uwielbiam absolutnie każdą, jedną mniej, drugą więcej, ale każda ma szczególne miejsce w moim sercu.

Mają wspaniałą pigmentację, cudowne kolory i pięknie migoczą. Konsystencja bajecznie miękka, na pewno ułatwia malowanie, ale też niestety sprawia, że kredki szybciej się zużywają. Ładną kreskę uzyskujemy za jednym pociągnięciem, możemy również użyć ich jak cienia na całą powiekę lub jako bazę. Ja najczęściej rysuję niedbałą kreskę, którą delikatnie rozcieram, ale naprawdę delikatnie, by nie ‚zgubić’ tych błystkowych drobinek. Mamy kilka chwil na rozblendowanie, potem kredka zasycha i jest nie do ruszenia. Trwa na powiece do samego wieczora.

Niektórzy skarżą się na drobinki, że się osypują, że podrażniają oczy (pearlglide’y nie powinny być stosowane na linię wodną), ale u mnie nigdy nic się nie działo. Miejcie to jednak na uwadze.

Kocham je i uwielbiam za efekt jaki dają na oku. Są intrygujące i magicznie wielowymiarowe. Robią cały makijaż przy minimalnym nakładzie pracy i wyglądają bardzo efektownie.

Mam na imię Marta i jestem Pearlglide’oholikiem!

Industrial, Fly-By-Blu, Petrol Blue, Almost Noir, Miss Fortune, Rave, Designer Purple, Bankroll, Undercurrent
Spare Change, Lord It Up, Molasses, Black Line, Wolf, Black Swan, Black Russian

górna powieka – Black Swan / dolna powieka – Undercurrent

górna powieka – Rave / dolna powieka – Bankroll

górna powieka – Lord It Up / dolna powieka – Spare Change