Eisenberg Deodorant Femme i Homme

by
Tegoroczne upały dały się chyba już nam wszystkim we znaki. Produktem, który towarzyszy większości z nas każdego dnia, szczególnie latem, jest antyperspirant. Moim ulubieńcem od wielu lat jest zielona kulka Vichy, o której wielokrotnie już Wam wspominałam. Dołączył do niej jakiś czas temu Dezodorant od Eisenberg, który nie tylko okazał się bardzo skuteczny, ale do tego nie zawiera soli aluminium, parabenów, alkoholu i barwników.

Antyperspirant, aby być efektywnym, powinien działać na florę bakteryjną. Dodatkowo jego skład musi gwarantować skuteczność działania zawartych w nim składników odżywczych. Dezodorant od Eisenberg (125 zł / 100 ml) w formie delikatnego sprayu (jest wolny od gazu) jest lekki i bardzo delikatny dla skóry pod pachami. Pozostawia na niej praktycznie niewyczuwalną mgiełkę, która doskonale odświeża i chroni przed nieprzyjemnym zapachem. Wystarczy psiknąć skórę dwukrotnie, odczekać chwilkę aż wyschnie i można się ubierać. Dezodorant nie pozostawia śladów ani plam na ubraniach, nawet tych najciemniejszych.

Jak już wspomniałam, nie zawiera alkoholu, może być więc bez obaw o podrażnienia stosowany bezpośrednio po depilacji. Jest też bezzapachowy, dzięki czemu nie kłóci się z zapachem używanych przez nas perfum.

Obecność wyjątkowej Formuły Trio-Moléculaire®, która regeneruje, stymuluje i dotlenia skórę, ma zapewniać poczucie świeżości przez dwadzieścia cztery godziny. Ciężko mi się do tego odnieść, bo biorę prysznic zdecydowanie częściej, ale dezodorant na pewno poradzi sobie z eliminacją przykrych zapachów przez większą część dnia.

Dostępny w wersji dla kobiet (Femme) i mężczyzn (Homme), którą testuje na sobie mój mąż. Zastrzeżeń brak, więc wnioskuję, że i u niego spisuje się doskonale.

Dezodoranty maskują lub zmniejszają zapachy powstające w wyniku rozkładu potu przez bakterie. W przeciwieństwie do współczesnych produktów blokujących wydzielanie potu, firma EISENBERG Paris opracowała kosmetyk, który eliminuje nieprzyjemne zapachy nie zaburzając naturalnych mechanizmów transpiracji. Antybakteryjny kompleks zapewnia skuteczne działanie dezodoryzujące wiążąc wodę i zakwaszając PH. W ten sposób pozbawia bakterie ‘pokarmu’ i zapobiega rozkładowi potu, co doskonale ogranicza mnożenie się bakterii odpowiedzialnych za przykre zapachy.

Kluczowe jest, że dezodorant EISENBERG w odróżnieniu od większości kosmetyków obecnych na rynku nie zawiera soli aluminium, czyli toksycznych substancji, które mogą doprowadzić do zapalenia gruczołów łojowych i potowych oraz silnego podrażnienia i wysuszenia skóry.