MACowe nowości czerwcowe

by
Kolejny miesiąc, to kolejne nowości w szeregach firmy MAC. W czerwcu wśród nich między innymi wyczekiwana przez wielu kolekcja Maleficent, podkłady Pro Longwear w kompakcie oraz nowe słoneczne odcienie Prep + Prime BB.


Paleta Maleficent (181 zł) składa się z czterech, dostępnych w stałej ofercie, cieni. Dla osób dopiero zaczynających przygodę z cieniami MAC, to na pewno doskonały zestaw startowy. Dla osób ‘siedzących’ w MACu już czas jakiś to niewątpliwy minus, bo szansa na powtarzalność kolorów jest bardzo duża. Z drugiej strony doceniam bardzo fakt, że tym razem MAC postawił na sprawdzone formuły i nie przekombinował, co jak wiemy w limitkach zdarza się dość często.

Goldmine, złoty żółtek, to jedyny połyskujący odcień (wykończenie frost) w zestawieniu. Ground Brown, średni brąz oraz czarny Carbon mają wykończenie matowe. Concrete, średni szary brąz, jest satyną.

Wszystkie cienie mają przyjemnie miękką i gładką konsystencję oraz doskonałą pigmentację. Świetnie się ze sobą łączą i blendują (nawet maty!). Trwałość właściwie całodniowa, spokojnie wytrwają na powiece od rana do wieczora. To stare dobre MACzki!

Pro Longwear SPF20 Compact Foundation (138 zł), to nowość w linii Pro Longwear. Podkład w kompakcie, który ma utrzymywać się na skórze do 10 godzin. Ma kremową, delikatnie musową konsystencję, która po zetknięciu ze skórą zmienia się w puder. Dobrze nakłada się Beauty Blenderem, płaskim pędzlem (MAC 187), ale i palcami. Ładnie wtapia się w skórę, ale lubi przy tym podkreślać pory. Jest leciutki i nosi się komfortowo, nie czuć go na twarzy. Krycie ma raczej delikatne, ale można uzyskać też średnie, dokładając go warstwowo w newralgicznych miejscach. Pozostawia po sobie matowe wykończenie i wygląda bardzo naturalnie. Nieprzypudrowany trwa na skórze do ok 7 godzin. Aplikacja pudru przedłuża jego trwałość do ok 10.

Jeśli macie na niego ochotę, zwróćcie uwagę na kolory, które wypadają jaśniej niż w innych podkładach. Moje NC20 jest właściwie równie jasne jak NC15 w Studio Fix. Spróbujcie więc celować w odcień ciemniejszy niż zwykle.

Linia Prep + Prime BB Beauty Balm wzbogaciła się w czerwcu w trzy nowe odcienie brązu, które mają dawać możliwość uzyskania lśniącego letniego wyglądu. Dostępne w kremie z SPF35 oraz kompakcie z SPF30. Ja posiadam odcień Golden w wersji kremowej (130 zł) i o ile bardzo lubię ten produkt w klasycznym odcieniu (mam Extra Light), tak z tym nie wiem co począć. Odcień jest sporo za ciemny, choć jestem trochę opalona (myślę, że mniej więcej na poziomie NC25/NC30), do tego strasznie na mojej twarzy wybija z niego pomarańczka. Próbowałam mieszać go z ‘klasykiem’, próbowałam używać jako bronzera, ale nadal wychodziły z tego pomarańczowe tony. Może pozostałe odcienie są bardziej twarzowe, ale ten mi osobiście nie pasuje.

Czy Waszą uwagę przykuło szczególnie coś z czerwcowych kolekcji? Niekoniecznie w MACu. Pochwalcie się 🙂

  Paleta Maleficent
Paleta Maleficent
Pro Longwear SPF20 Compact Foundation (NC20)