MAC Huggable Lipcolour – Fresh & Frisky i Out For Passion

by
W styczniu do salonów MAC zawitała kolekcja pełna kolorowych pomadek Huggable Lipcolour (100 zł). Nowa formuła ma pomagać w odbudowie kolagenu, zapewniać trwałe, błyszczące wykończenie i pozostawić usta gładkimi i wyrzeźbionymi. Unikatowa żelowa baza ma pozwolić każdemu odcieniowi szminki na łatwe wchłanianie się w usta dając lekkie jak piórko, nawilżające wykończenie.

Posiadam dwa odcienie – Fresh & Frisky, który jest delikatną koralową brzoskwinią oraz ciepły różany róż o nazwie Out For Passion. W sztyfcie dość zbite i twarde, ale po przyłożeniu do ust, pod wpływem ciepła delikatnie się topią i łatwo ślizgają po ich powierzchni. Kryją całkiem nieźle, choć efekt końcowy zależeć też będzie od stopnia pigmentacji naszych ust. Moje, jak widać poniżej, pokryły przyzwoicie.

MAC obiecuje nam kolor i połysk oraz trwałość na ustach do 6 godzin. O ile z pierwszym mogę się jak najbardziej zgodzić. Kolory choć dość subtelne i naturalne, niewątpliwie widoczne, a połysk delikatnie balsamowy. O tyle obietnice co do trwałości podzieliłabym przez dwa. Obiadu nie przetrwają, a i częste picie da o sobie znać. Myślę jednak, że po takiej delikatnej, nieco żelowej formule można było się tego spodziewać.

Pomadki dają naszym ustom nawilżenie, sprawiają że są przyjemnie miękkie i delikatnie odżywione, ale jednocześnie są niemiłosierne dla suchych skórek. Przypominają mi w tym nieco pomadki o wykończeniu Cremesheen. Niby lekkie i nawilżające, ale skórkom nie przepuszczą. Na moich ustach szczególnie widać to na brzoskiwniowym Fresh & Frisky – podkreślił suchoty, wszedł w linie i po kilkunastu minutach od nałożenia wyglądał dość niechlujnie (choć na zdjęciu wygląda zaskakująco dobrze). Nie wiem na ile to kwestia moich, niewątpliwie suchych, ust czy koloru, bo z takimi odcieniami zawsze mam problem. Out For Passion był bardziej tolerancyjny i wyglądał duużo lepiej.

Huggable Lipcolour, to edycja limitowana, dostępna w 12 odcieniach. Szukajcie w salonach albo na stronie www.maccosmetics.pl.