Dior Trianon na wiosnę 2014 – Palette Trianon 001 Favorite

by
Na sam koniec kolorówkowej prezentacji wiosennej kolekcji Dior Trianon zostawiłam największy rarytas. Limitowana edycja o nazwie Trianon Palette jest niewątpliwie gwiazdą całej kolekcji. Oddaje hołd kokardzie Fontanges, w tym samym duchu, co kolekcje Rafa Simonsa dla marki Dior – kształtne linie oraz odrobina srebra z lekkim muśnięciem różu, zupełnie jak akcesoria w stylu samego mistrza.

Piękna, masywna kokardowa paleta w kolorze srebra i różowego złota. Prawdziwe cacko! Kwintesencją wyrafinowania jest pędzel do pudru, ze srebrną rączką ozdobioną drobną, metaliczną wstążką w kolorze różowym.
W palecie znajdziemy wszystko, co potrzebne by stworzyć makijaż w stylu współczesnej kobiety. Cienie do powiek w kolorze pistacji, mieniącej się czekolady i pudrowego różu współgrają z czarnym eyelinerem oraz jasnym i pełnym blasku różem do policzków. Wspaniała konsystencja i pigmentacja cieni (zwłaszcza różu i brązu, są fantastyczne!) zapewnia łatwą i szybką aplikację na powiekę. Zieleni musimy poświęcić trochę więcej czasu, bo jest dość delikatna i wymaga nałożenia kilku warstw, by była widoczna. Cienie są miękkie, drobno zmielone i praca z nimi to niebywała przyjemność. Świetnie się uzupełniają i blendują.
Czarny liner dobrze współpracuje ze skośnym pędzlem i pozwala na bezbłędne narysowanie kreski. Jest miękki i doskonale napigmentowany. Może również posłużyć jako cień, do podkreślenia załamania powieki, dla bardziej intensywnego efektu.
Róż pięknie uzupełnia cały makijaż i odświeża twarz. Jest dość delikatny, ale intensywność na skórze możemy swobodnie budować dokładając kolejne warstwy. Nie posiada w sobie żadnych drobinek, ale ładnie rozjaśnia i rozświetla lico.
Trwałość bez zarzutu. Cienie, liner i róż w ciągu dnia nie migrują, nie osypują się ani nie blakną. Pozostają w niezmienionej formie do momentu demakijażu. Całość fantastycznie się uzupełnia i tworzy czarujący wiosenny look, a iście kolekcjonerskie opakowanie, ucieszy nie tylko wielbicieli makijażu.