YSL na wiosnę 2014 – paleta cieni Pivoine Crush

by
Najnowsza kolekcja makijażowa „Flower Crush” Yves Saint Laurent, to portret kobiety skąpanej w przepychu drogocennych kwiatów. Kolekcja stanowi harmonię różów i pasteli, od najbardziej delikatnych, aż po te głębokie i intensywne. Niekwestionowanymi gwiazdami najnowszego Look’u będą dwie limitowane palety w kolekcjonerskim etui, obie inspirowane pięknem kwiatów. Jedna z nich, to paleta 5-ciu cieni do oczu PIVOINE CRUSH, której kolory nawiązują do odcieni i tekstury pąków piwonii.

Precyzyjnie wygrawerowane, matowe motywy graficzne kontrastują ze złotym, błyszczącym etui, wyrażając energię kwiatowej burzy w łagodzącej, delikatnej, różowej tonacji.

Paleta skrywa pięć iście wiosennych odcieni i daje nieograniczone możliwości kreowania artystycznego spojrzenia. Tonacje fuksji, róży, dojrzałej czereśni i koralu mogą być zestawiane w dowolnych kompozycjach. Perłowy cień w kolorze szlachetnego szampana tworzy migocące refleksy, rozświetlając świeżość wiosennych kolorów.

Cienie mają niezłą pigmentację, dobrze nakładają się na powiekę i świetnie blendują. Trzeba jedynie zachować odrobinę ostrożności podczas pracy z najjaśniejszym odcieniem, bo ma w sobie malutkie drobinki, które mogą się nieco osypywać. Problem rozwiązuje strzepanie nadmiaru cienia z pędzla przed przyłożeniem do powieki, co ja i tak zawsze robię, więc dla mnie to żadna niedogodność. Pozostałe cienie nie sprawiają żadnych problemów, mają w sobie również maleńkie iskierki, ale już nie tak luźne i nie tak oczywiste.

Wszystkie cienie bardzo dobrze się ze sobą łączą, dając na oku prawie satynowe wykończenie. Wspomniane drobinki cudownie się mienią i rozświetlają subtelnie spojrzenie, a kolory pięknie podbijają zieloną tęczówkę.

Trwałość bez zarzutu. Cienie w ciągu dnia nie migrują, nie osypują się, nie zbierają w załamaniu powieki ani nie blakną. Pozostają w niezmienionej formie do momentu demiakijażu.

Kolekcja wiosenna dostępna będzie na całym rynku od lutego w wybranych perfumeriach Sephora i Douglas. Paleta cieni do oczu Pivoine Crush jest paletą limitowaną i będzie kosztować 250 zł.