Shiseido Ibuki – Refining Moisturizer / Refining Moisturizer Enriched

by
O serii Ibuki od Shiseido nie bez powodu głośno od jakiegoś czasu. Idealnie wpisuje się w rytm życia młodych kobiet – świetnie nawilża, redukuje niedoskonałości oraz wzmacnia skórę i chroni ją przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Niedawno opowiadałam Wam i zachwycałam się produktami oczyszczającymi, pora dopełnić pielęgnacyjny rytuał kremami nawilżającymi.

Refining Moisturizer (199 zł / 75 ml) i Refining Moisturizer Enriched (199 zł / 50 ml), to wielofunkcyjne produkty nawilżające, które w widoczny sposób poprawiają wygląd i kondycję skóry.

Refining Moisturizer jest lekki i ma konsystencję delikatnej emulsji, Refining Moisturizer Enriched jest już gęstszy i bogatszy i ma formę bardziej treściwego kremu. Ten pierwszy świetnie spisze się przy mieszanej lub tłustej skórze, podczas gdy ten drugi otoczy niebywałą troską skórę suchą (mieszana też powina się z nim polubić).

Oba kremy są bardzo wydajne, bo wystarczy ich odrobinka na pokrycie całej twarzy. Intensywnie nawilżają, bardzo dobrze radzą sobie z suchymi partiami twarzy. Zmniejszają widoczność porów oraz widocznych niedoskonałości. Mam wrażenie, że koją czerwoności i wszelkie podrażnienia. Skóra jest zmiękczona, rozjaśniona i wygląda promiennie.

Nałożone w ciągu dnia świetnie sprawują się pod makijażem. Nie sprawiają żadnych problemów i nie rolują się pod podkładem. Bardzo dobrze się rozprowadzają i szybko wchłaniają. Refining Moisturizer pomimo swojej lekkiej formuły jest wystarczająco bogaty i niskie temperatury mu nie groźne. Refining Moisturizer Enriched świetnie regeneruje i odżywia skórę na wiele godzin. Moja skóra go wręcz spija, w efekcie czego jest wygładzona i wspaniale nawilżona.

Obie formuły są delikatne dla skóry, nie pozostawiają po sobie uczucia lepkości, zapewniają skórze pełen komfort. Do tego pięknie pachną, jak cała seria Ibuki – delikatnie, kwiatowo-owocowo.

Ibuczki bardzo mojej skórze przypasowały, począwszy od Purifying Cleanser, przez Softening Concentrate, na Refining Moisturizer Enriched kończąc! To moje ulubione trio!