RiRi ♥ MAC – paleta cieni 2X Dare Veluxe Pearlfusion Shadow

by
Riromania opętała wszystkich MAComaniaków, a i Riri chyba wpadła w MAComanię, bo nie miała dość po ostatniej kolekcji i wróciła do nas na początku grudnia z nową odsłoną w biało-perłowych opakowaniach ozdobionych różowo-złotymi inicjałami RiRi.

Cienie we wprowadzonej niedawno kremowej, hybrydowej formule Veluxe Pearlfusion Shadow. Mogą być nakładane na sucho i mokro. W pierwszej opcji dają delikatniejsze krycie i subtelniejszy połysk, w drugiej kolor jest bardziej intensywny, a połysk drobinkowy i metaliczny. Wymagają trochę więcej pracy niż tradycyjne cienie, bo są drobinkowe (mniej lub bardziej) i lubią się osypywać (jedne bardziej, inne mniej), ale jeśli ktoś lubi takie mroźne wykończenie makijażu oka, myślę że warto im nieco więcej uwagi poświęcić 🙂

2X Dare składa się z pięciu uzupełniających się kolorystycznie odcieni. Dwa kolory od góry – kremowa metaliczna biel i złoty metaliczny brąz – mają najbardziej drobinkowe, glitterowe wykończenie. O ile pigmentacja pierwszego z nich jest przyzwoita, a aplikacja nie jest nadzwyczaj problemowa, to ten drugi wymaga już więcej uwagi, bo nie dość, że ma tendencje do osypywania, to na powiece jest już bardziej przezroczysty i w efekcie mamy więcej drobinek niż koloru.

Środek paletki wypełnia piękny chłodny szaroniebieski kolor z brązowymi i złotymi drobinkami, tuż pod nią mamy zazieleniony brąz mieniący się wielokolorywmi drobinkami. Oba te kolory mają niezłą pigmentację i dużo mniej się osypują jak dwa pierwsze. Ostatni kolor, to szary brąz ze śliwkowymi tonami, najmniej drobinkowy ze wszystkich i najprzyjemniejszy w obsłudze. Świetnie napigmentowany, dobrze się nakłada, bez najmniejszego ryzyka o zasypane drobinkami poliki.

Efekt jaki uzyskujemy na oku bardzo mi się podoba. Jest ciut mrocznie i intrygująco, ale spojrzenie jest jednocześnie wspaniale rozświetlone i roziskrzone mieniącymi się drobinkami. Możemy paletą wykonać piękny wieczorowy makijaż i mieć pewność, że pozostanie on z nami do samego rana. Nie osypie się, nie zbierze w załamaniu powieki, ani nie wyblaknie.

Paleta 2X Dare dostępna jest od początku grudnia w salonach MAC i na stronie internetowej w cenie 182 zł.