Michael Kors – kolekcja zapachów Sporty, Sexy, Glam i kolekcja makijażu Michael Kors Collection

by
Tego Pana chyba nikomu przedstawiać nie muszę, bo wiele razy gościł już na moim blogu. Znany głównie z pięknych zegarków, torebek czy portfeli. Jesienią tego roku poszedł o krok do przodu i wprowadził kolekcję trzech zapachów oraz kolekcję makijażu Michael Kors Collection.Na potrzeby swojej pierwszej kompleksowej kolekcji beauty & lifestyle projektant stworzył całkowicie oryginalną, bajeczną koncepcję kobiecej urody, w której pierwszoplanową rolę odgrywają trzy wyraziste komunikaty towarzyszące zapachom SPORTY, SEXY i  GLAM, uzupełnione walorami kosmetyków do imitacji i utrwalania opalenizny oraz do pielęgnacji ciała, stanowiącymi środki wyrazu dla bliskiego sercu Korsa słonecznego, naturalnego wyglądu.

Każdy reprezentuje inny nastrój w myśl powiedzenia „Kobieta zmienną jest”. Od czasu do czasu sportsmenka, zawsze seksowna i nie obawiająca się wyróżniać elegancją – z myślą o takiej kobiecie powstała nowa kolekcja Michaela Korsa.

Sercem kolekcji są trzy wyjątkowe zapachy, z których każdy ucieleśnia jedno z wielu obliczy kobiety inspirującej Michaela Korsa: SPORTY, SEXY i GLAM.

SPORTY CITRUS to zdecydowany zapach pomarańczy i mandarynki na pierwszym planie oraz ciepłe, leśne nuty i białe kwiaty przewijające się w tle. Kremowe, leśne akcenty stanowią wonny odpowiednik seksownych, cielistych barw – znaku firmowego looku Michaela Korsa. Zapach wyraża nieodparty urok pewnej siebie, a przy tym naturalnej kobiety, która dbając o siebie nie zapomina o wygodzie i dobrej zabawie.

SEXY AMBER umieszcza w centrum zainteresowania bujną ambrę, dopełnioną drzewem sandałowym oraz mchem i zrównoważoną jasnym akcentem zachwycającej pomarańczy, mandarynki i białych kwiatów. Źródłem inspiracji do stworzenia zapachu stały się jaskrawe kolory nieodmiennie kojarzone z kolekcjami mody Michaela Korsa. Akcenty koloru charakterystyczne dla marki Michael Kors symbolizują nieodpartą przyjemność i błyskawicznie urzekający sex appeal.

Podstawą GLAM JASMINE jest ulubiona kwiatowa nuta Korsa – jaśmin, w tle natomiast występują ciepłe, leśne akcenty i ożywcze nuty cytrusowe. Linia GLAM ucieleśnia kobietę, która wieczorem nie obawia się podkreślić swojej urody intensywnymi kolorami o nasyconych, głębokich odcieniach, takich jak śliwka czy jagoda. Zapach, podobnie jak wizja mody projektanta, jest niezwykle kobiecy, przeznaczony dla tych z nas, które lubią przyciągać męskie spojrzenia.

Perfumy SPORTY, SEXY i GLAM można nabyć we flakonach w trzech rozmiarach (239 zł / 30 ml, 319 zł / 50 ml, 429 zł / 100 ml), o smukłym, prostokątnym kształcie, ze złotą nakrętką opatrzoną tradycyjną plakietką Michael Kors.

Jest też kolekcja makijażowa. W ramach swojego pierwszego podejścia do koloru Kors stworzył niezwykle przemyślaną, a jednocześnie sięgającą daleko w przyszłość kolekcję doskonałych, naturalnych beży, rozświetlających, jasnych barw oraz nasyconych, dramatycznych odcieni. Kolekcja kosmetyków Beauty Collection to prawdziwa lista przebojów, na której znajdują się produkty, które pozwolą uzyskać efekt delikatnie opalonej skóry (pudry brązujące – 229 zł / 21g), lakiery do paznokci (99 zł / 10 ml) w odważnych kolorach oraz kosmetyki do makijażu ust (Lip Luster – 119 zł / 3.5 ml, Lip Lacquer – 129 zł / 5 ml) nadające kobiecie Michaela Korsa wyróżniającą ją pewność siebie i styl

 

Całości dopełnia pielęgnacja ciała. Kors stworzył składający się z trzech luksusowych produktów „słoneczny” niezbędnik umożliwiający nam natychmiastowe uzyskanie efektu promiennego, wakacyjnego blasku. Kosmetyki, umieszczone w błyszczących, złocistych opakowaniach, niespodziewanie zyskują rangę symboli statusu.

Liquid Tan Self Tanner (135 zł / 150 ml)
Żel po opalaniu After Sun Gelee (135 zł / 150 ml)
Balsam do ust po opalaniu After Sun Lip Balm (89 zł / 3.4 g)
Luksusowy krem, połyskujący olejek do ciała i przyjemnie pachnące perełki do kąpieli stanowią doskonałe uzupełnienie wyobrażenia Michaela Korsa o idealnym zabiegu pielęgnacji urody. Każdy z kosmetyków wchodzących w skład Michael Kors Body Collection to prawdziwa uczta dla zmysłów. Połączenie drewna sandałowego – nuty zapachowej, która zyskuje przy zetknięciu ze skórą – z eleganckim jaśminem i świeżością czarnej porzeczki i owoców cytrusowych tworzy idealną całość z olejkiem do ciała w sprayu, ekskluzywnym kremem do ciała i pachnącymi perełkami do kąpieli.

Krem do ciała Indulgent Body Creme (239 zł / 175 ml)
Olejek do ciała w sprayu Liquid Shimmer Dry Oil Spray (229 zł / 95 ml)
Perełki do kąpieli Shimmer Bath Beads (169 zł / 130 gram)

Kolekcja Michael Kors dostępna jest od października wyłącznie w Perfumeriach Douglas.