Moje pędzle MAC – wprowadzenie

by
O pędzlowego posta prosiło wiele z Was. Zabierałam się za niego od bardzo dawna, ale nie wiedziałam jak to ogarnąć, aby zawrzeć wszystkie najważniejsze informacje, ale by było przejrzyście i konkretnie. A o pędzlach mogę gadać godzinami 😉 Mam w głowie pewien pomysł i myślę, że będzie to najlepszy sposób pokazania Wam mojej pędzlowej kolekcji i podzielenia się z Wami moimi odczuciami na ich temat. Podzielę pędzle wg przeznaczenia, oczywiście umownie, bo wiele pędzli ma zastosowanie wszechstronne, jak na przykład pędzel do brwi jest równie dobrym pędzlem do linera 😉 ale jakieś kryterium podziału wybrać muszę. Dziś, na dobry początek, kilka słów wstępu na temat pędzli MACa ogólnie.

Wszystkie pełnowymiarowe pędzle MAC wyrabiane są ręcznie (wyjątkiem są pędzle wchodzące w skład zestawów, np. świątecznych, ale od pozostałych wyróżnia je krótka rączka i dopisek za numerem pędzla SE – Special Edition) z najwyższej jakości materiałów. Cechują się rączką wykonaną z drewna (m.in. z brzozowego i lipowego), niklowanej skuwki i naturalnego, syntetycznego bądź będącą mieszanką obu włosia. Włosie wklejone jest w skuwkę, a rączka dodatkowo jest w nią zaciśnięta, by uzyskać pewność, że pędzel jest stabilny.

Włosie naturalne uzyskiwane jest w wyniku strzyżenia zwierząt i jest w dużej mierze włosiem dziewiczym. Bez obaw, zwierzątkom nic się nie dzieje, są one chronione Konwencją CITES (Konwencja o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem).

Każdy pędzel MAC ma swój numer. System numeracji nawiązuje do części twarzy, do której pędzle są przeznaczone:

  • seria 100 – twarz

    • seria 200 – oczy

      • seria 300 – usta

        Posiadam w swojej kolekcji 88 pędzli, z czego 77 to pędzle MAC (72 pełnowymiarowe + 5 z edycji SE). Posiadam wszystkie dostępne w ofercie regularnej oraz sporo wycofanych ze sprzedaży czy kolekcji limitowanych. Myślę, że śmiało mogę nazwać siebie nie tylko wielką pasjonatką, ale i kolekcjonerką 😉